Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

6 medali zdobyli łomżyńscy karatecy na ME Juniorów

Robert Orzechowski
6 medali zdobyli młodzi karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate na rozegranych tym razem w naszej stolicy Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin.

W skład reprezentacji Polski ŁKK wystawił najwięcej zawodników z pośród polskich klubów, bo aż siedmiu,dwie młodziczki (14-15 lat), dwie juniorki i trzech juniorów (16- 17 lat). Również pod względem zdobyczy medalowych ŁKK uplasował się zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Tytuł Mistrza Europy juniorów zdobył Maciej Tercjak w konkurencji KATA czyli układów, w tej samej konkurencji lecz w kategorii młodziczek tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Karolina Mroczkowska. Karolina okazała się bardzo wszechstronną zawodniczką zdobywając jako jedyna medale w dwóch konkurencjach. Triumowała i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji KUMITE czyli walkach rozgrywanych w tym roku w systemie „japońskim” - dozwolony pełny zakres stosowanych technik, tak jak na turniejach seniorskich. Stoczyła przede wszystkom bardzo ciężki i emocjonujacy pojedynek półfinałowy z mistrzynią Rosji, który mógłby być walką finałową. Po dogrywce sędziowie zdecydowali o zwyciestwie Polki.

Była to jedna z niewielu walk, w której nie triumfował reprezentant Rosji. Zawodnicy tego kraju zdominowali zawody stając najcześciej na najwyzszym stopniu podium. Potwierdzili w ten sposób opinie , że są najlepsi na świecie. Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Edyta Pankowska w kategorii – 55kg juniorek.

Z czterech pojedynków pierwszy stoczyła również z reprezentantką Rosji. Wygrała po dogrywce jak i kolejne dwa pojedynki. W finale musiała jednak uznać wyższość kolejnej mistrzyni Rosji. Brązowe medale zdobyli Izabela Chaberek (juniorki +60kg) i Hubert Kalski (junior -75kg). Szamil Szabajew (junior -65kg) po wygraniu jednego pojedynku z reprezentantem Włoch w kolejnym uległ przeciwnikowi po dogrywce. Pierwszy pojedynek przegrała Natalia Sieniawska (młodziczki -55kg).

W mistrzostwach uczestniczyło 153 zawodników.