Ruszyła 7. edycja wakacyjnego plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanego przez miesięcznik National Geographic Traveler. O to wyjątkowe wyróżnienie powalczą w tym roku, aż 32 niezwykłe miejsca w naszym kraju - w tym dwa z woj. podlaskiego: Baśniowy Szlak Suwalszczyzny i Kraina Otwartych Okiennic.

Przez cały rok szukamy miejsc niebanalnych, nowo powstałych, albo takich, w które tchnięto nowe życie. Odnajdujemy też magiczne festiwale i szlaki. Teraz pora na Was. Z 32 propozycji wybierzcie siedem miejsc, które zasługują na miano cudów – mówi Agnieszka Franus , redaktor naczelna Travelera.

Głosowanie online trwa od 15 lipca do 31sierpnia przez stronę http://7cudow.national-geographic.pl/

Każdy, kto odda głos w plebiscycie i uzasadni swój wybór, ma szansę zdobyć nagrody: 20 x zestaw książek + półroczna prenumerata National Geographic Traveler

Wyniki zostaną opublikowane na łamach październikowego numeru National Geographic Traveler, który ukaże się 22 września br. Ponadto, 20 października podczas targów World Travel Show odbędzie się uroczysta gala z udziałem zwycięzców 7. edycji naszego plebiscytu „7 Nowych Cudów Polski”.

Wśród 32 nominowanych atrakcji w Polsce są też dwie z województwa podlaskiego. To Baśniowy Szlak Suwalszczyzny i Kraina Otwartych Okiennic.

BAŚNIOWY SZLAK SUWALSZCZYZNY


Suwalszczyzna na bajkowo. Szlak, prowadzący przez najatrakcyjniejsze miejsca regionu zahacza o „Wioski Bajek” - pomysłowo zaprojektowane punkty, w których każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Kraina Otwartych Okiennic


to szlak wiodący przez trzy unikatowe pod względem architektonicznym wsie: Trześcianka, Soce i Puchły. Są to miejscowości położone w dolinie Narwi i jej dopływu Rudni. Specyfiką ich zabudowań są kunsztowne zdobienia drewnianych domów. Bogato dekorowane i malowane jaskrawymi kolorami są okiennice, wiatrownice, narożniki, a także elewacja i szczyty. Ornamentyka ta jest niespotykana w innych regionach Polski i nawiązuje do zdobnictwa stosowanego w rosyjskim budownictwie ludowym.

World Travel Show odbędą się w dniach 20-22 października br. w Nadarzynie. Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla zwiedzających, w tym m.in. obok gali „7 Nowych Cudów Polski”, spotkanie z Andrzejem Dobą i innymi znanymi podróżnikami oraz blogerami, pokazy sprzętu sportowego i turystycznego. World Travel Show to miejsce dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich. Bogaty program imprez towarzyszących pozwoli wszystkim odwiedzającym spędzić aktywny weekend pełen ciekawych dyskusji i inspiracji podróżniczych. Serdecznie zapraszamy.

Mecenasami plebiscytu „7 Nowych Cudów Polski” są Ptak Warsaw Expo, World Travel Show oraz LifeTube

Baby boom w podlaskich gniazdach. Urodziła się rekordowa ilość bocianów

TVN 24


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!