Biegiem przez Platerów 2017. Impreza biegowa warta wyjazdu Biegiem przez Platerów 2017. Impreza biegowa warta wyjazdu

Biegiem przez Platerów 2017. Impreza biegowa warta wyjazdu (© mat. organizatora)

W niedzielę 25 czerwca w Platerowie na dystansie 10 kilometrów odbędzie się czwarta odsłona cyklu biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Zapisy na 8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów trwają do 21 czerwca.

Z okazji Biegu Platerów liczba odwiedzających tę miejscowość w jednym tylko dniu równa jest liczbie jej stałych mieszkańców. Tutaj co roku spotykają się prawdziwi fani biegania od przedszkolaka po seniora, zawodowi biegacze i amatorzy, a wraz z nimi wierni kibice – rodziny i znajomi. Tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezwykle ciekawie. Na zawodników czekają biegi na 3333 m i 10 km, marsz Nordic Walking – 4,5 km oraz liczne biegi dla dzieci i młodzieży.

Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczną z oryginalną grafiką autorstwa małych artystów z gminy Platerów. Organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny na projekt koszulki biegowej. Zwycięska praca 6-letniej Amelii zdobi koszulkę biegów głównych, a 12-letniej Zuzanny – koszulkę biegów dziecięcych.
Ciekawostką jest fakt, że bieg zaopatrzony zostanie w wodę przez Przedsiębiorstwo Komunalne Siemiatycze. Zawodnicy otrzymają do picia zdrową, pełnowartościową kranówkę. W ten sposób Platerów promuje i zachęca do picia wody z kranu.

Na finiszerów na mecie czekać będą wyjątkowo piękne medale. Dla wielu spośród kończących Podlaską Dychę to już czwarte trofeum do kolekcji cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego. Więcej o całym cyklu piszemy w tym artykule: Grand Prix Traktu Brzeskiego: pięć biegów, dwa województwa. Tu warto wystartować!

8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów ma również wymiar charytatywny. Za każdy ukończony przez zawodników kilometr, złotówka zostanie przekazana na pomoc dla Gabrysi i Filipa. Rodzeństwo cierpi na pęcherzowe oddzielanie naskórka - chorobę genetyczną, na którą obecnie nie ma leku.

W logo biegu od samego początku znajduje się jabłko – symbol i duma gminy Platerów. Na tej imprezie tego owocu z pewnością nie zabraknie! W specjalnej Strefie Jabłka będzie możliwość degustacji rozmaitych jabłecznych specjałów przygotowanych m. in. przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Zarówno biegacze, jak i wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować pysznych ciast, przetworów, tłoczonych soków czy cydru.
Tradycyjnie bieg zwieńczy ognisko integracyjne, które jest doskonałą okazją do nawiązania nowych biegowych znajomości, podzielenia się emocjami i wrażeniami, wymiany uwag, doświadczeń i wspólnej zabawy.

Zapisać można się w tym miejscu.


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!