Coca-Cola Cup w Białymstoku. Znamy reprezentantów województwa podlaskiego [ZDJĘCIA]

krk
Podlaskie finały Coca-Cola Cup były bardzo emocjonujący. Ostatecznie wygrały w nich zespoły z Filipowa i Nurzec-Stacja. Coca-Cola Cup
Finał wojewódzki Coca-Cola Cup, który odbył się dziś w Białymstoku, wyłonił najlepsze drużyny województwa podlaskiego w tegorocznej edycji turnieju. Zwycięscy w kategorii chłopców i dziewcząt będą reprezentować region w wielkim finale krajowym, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku.

Od początku za faworytów finału wojewódzkiego uchodzili uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 15, którzy w drugiej rundzie Coca-Cola Cup odnieśli komplet zwycięstw z imponującym bilansem bramkowym 38:1, a także Publicznego Gimnazjum z Filipowa, zwycięzców tegorocznej Gimnazjady.

Przewidywania się potwierdziły. Oba zespoły przeszły cały turniej jak burza, gromiąc kolejnych rywali. Filipów miał problemy jedynie w ćwierćfinale z Trzciannem, kiedy w ostatniej minucie doprowadził do dogrywki, a w niej wygrał 3:1. W półfinale chłopcy z Filipowa nie dali najmniejszej szansy rywalom z Gimnazjum Sportowegonr 19 z Białegostoku , gromiąc ich 11:2. Z kolei „piętnastka” z Białegostoku w grupie gromiła rywali 11:0, 8:1 i 8:2, w ćwierćfinale 6:0, a w półfinale z Łomżą 6:1.

Wobec tak imponujących wyników finał chłopców zapowiadał się pasjonująco i rzeczywiście był pasjonującym, choć jednostronnym widowiskiem. Chłopcy z Filipowa już do przerwy prowadzili z białostoczanami 3:0, przeprowadzając kilka niezwykle efektownych akcji. W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany i Białystok do końca walczył o wyrównanie, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Filipowa 5:4.

Postawa nie tylko w tym spotkaniu, ale w całym turnieju finałowym, zapewniła zawodnikom mistrzowskiej drużyny także nagrody indywidualne: królem strzelców został Bartosz Gużewski, a najlepszym bramkarzem już drugi rok z rzędu Piotr Trzasko.

Dziewczęta też kopią

Z kolei wśród dziewcząt już w fazie grupowej spotkały się zwyciężczynie dwóch ostatnich podlaskich finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup: gimnazjalistki z Nurca-Stacji oraz z Brańska. Wówczas zawodniczki Gimnazjum Publicznego Nurzec-Stacja wygrały 4:2, zajmując pierwsze miejsce w grupie.

W półfinałach oba zespoły uporały się z rywalkami, aby ponownie spotkać się w meczu finałowym. Ten nie zawiódł – oba zespoły udowodniły, że zasłużenie weszły do finału, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

Nurzec-Stacja szybko objął prowadzenie, jednak dziewczęta z Brańska wyrównały. Po przerwie ubiegłoroczne zwyciężczynie trafiły dwa razy, zaś ich rywalki było stać tylko na gola kontaktowego. Dziewczęta z Nurca-Stacji obroniły tytuł mistrzowski i drugi rok z rzędu będą reprezentować województwo podlaskie na finale wojewódzkim.

– Przyjechałyśmy do Białegostoku po kolejne zwycięstwo w finale wojewódzkim i wierzyłyśmy, że się uda. Było ciężej, niż rok temu, ale zasłużyłyśmy na pierwsze miejsce. W ubiegłorocznym finale wojewódzkim zajęłyśmy 16 miejsce, w tym roku w Gdańsku chcemy być wyżej – powiedziała Edyta Patrycja Bloch, kapitanka drużyny z Nurca-Stacji.

Następne wyzwanie, przed którym staną gimnazjaliści z Filipowa i Nurca-Stacji to krajowy finał, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. Zmierzą się w nim najlepsze drużyny tegorocznej edycji – po szesnastu triumfatorów finałów regionalnych w kategorii chłopców i dziewcząt.

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju.