Czarny Piątek w łomżyńskim szpitalu. Protestują fizjoterapeuci, laboranci i technicy rengenowscy

Założyli czarne koszulki, opaski, a szpital oplakatowali informacjami o Czarnym Piątku. Tak protestowali fizjoterapeuci, laboranci i technicy radiolodzy w szpitalu wojewódzkim w Łomży.

– Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na złą sytuację w służbie zdrowia. – mówi Maciej Bogdan, przewodniczący łomżyńskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. I dodaje, że przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu, bo czują się niedoceniani. Tylko tak mogą pokazać, że są potrzebni.
– Słyszy się o rozmowach z lekarzami, pielęgniarkami, od czasu do czasu z ratownikami medycznymi. W szpitalu są też inne zawody, bez których nie jest w stanie funkcjonować. Tymczasem nie ma zapowiadanego przez ministra dialogu – podkreśla fizjoterapeuta, który mimo 30 - letniej pracy w zawodzie, zarabia 2400 zł brutto.

Czarny Piątek to ostrzeżenie.
– Chcieliśmy, aby pacjent wiedział co się dzieje, ale jak najmniej to odczuł. Aby jakość usług tego dnia nie była gorsza. Jeśli jednak protest nie przyniesie żadnych skutków, nie wykluczamy jego powtórzenia albo zaostrzenia w okresie jesiennym – mówi Maciej Bogdan.
Każdego dnia łomżyńscy fizjoterapueci przyjmują około 300-320 pacjentów. Każdy z nich ma wykonywane nawet po trzy zabiegi jednego dnia.
- To ciężka praca, często praca fizyczna, bo pacjenci trafiają do nas w różnych stanach zdrowia. W godzinach szczytu musimy obsługiwać jednocześnie po kilka stanowisk, a przecież nie możemy się pomylić - mówi Maciej Bogdan.
W piątek 29 czerwca br., na oddziale czarne koszulki zakładali nie tylko pracownicy szpitala. Pani Małgorzata Nadolna korzysta z usług fizjoterapii, bo ma problemy z kręgosłupem. Tego dnia również ubrała się na czarno, by okazać wsparcie.
– To naprawdę ciężka i żmudna praca. Fizjoterapeuci nie są doceniani tak, jak powinni – mówi Nadolna.

Do ogólnopolskiego protestu dołączyli także psycholodzy i specjaliści uzależnień ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

29.06.2018, 23:45

Nie ma laborantów.... są diagności laboratoryjni... warto o tym wiedzieć ;)

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane