(© mat. pras.)

Po raz kolejny polska publiczność będzie miała okazję posłuchać pełnej ścieżki dźwiękowej do drugiej części serii filmów o Harrym Potterze.

Koncerty symfoniczne do filmów o Harrym Potterze wracają do Polski z drugą częścią: „Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert”. Wydarzenie zagości w w październiku w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i we Wrocławiu. Niezapomnianą ścieżkę dźwiękową, autorstwa Johna Williamsa, w całości wykona Sinfonietta Cracovia.
Widzowie będą mogli od nowa przeżyć magię filmu, oglądając go na wielkim, 480 calowym ekranie HD. Koncerty są częścą światowego tournee, stworzonego przez firmy CineConcerts i Warner Bros Consumer Products. Koncerty muzyki filmowej do serii filmów o Harrym Potterze, które rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku, są kolejną magiczną przygodą w czarodziejskim świecie J.K. Rowling.

W filmie „Harry Potter i Komnata Tajemnic” na początku drugiego roku w szkole czarodziejów walczą nawet drzewa, latają samochody, a przed niebezpieczeństwem ostrzegają Harry’ego domowe elfy. W tym roku w Hogwarcie słychać rozmowy pająków, a wyjątkowe zdolności Harry’ego do komunikacji z wężami niepokoją nawet jego przyjaciół. Druga część przygód Harry’ego Pottera to kolejny rok wyjątkowych, ale także niebezpiecznych przygód, które zapowiada krwawy napis na ścianie: „Otworzy się Komnata Tajemnic”. Ocalenie Hogwartu będzie wymagało od Harry’ego, Rona i Hermiony odwagi i wykorzystania wszystkich magicznych zdolności.

Urzekająca i niesamowita muzyka Johna Williamsa do tego filmu zdobyła nagrodę Grammy i stała się współczesnym klasykiem w dziedzinie muzyki filmowej. – Cykl filmów o Harrym Potterze jest jednym z tych zdarzających się raz w życiu zjawisk kulturalnych, które nadal zachwycają miliony fanów na całym świecie – mówi Justin Freer, prezes CineConcerts oraz producent i dyrygent koncertów. – Z wielką przyjemnością dajemy Wam okazję do usłyszenia po raz pierwszy nagrodzonej muzyki, granej na żywo przez orkiestrę symfoniczną i jednoczesnego oglądania na dużym ekranie ukochanego filmu. Będzie to niezapomniane przeżycie.

Koncerty w Polsce

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

1. Zgredek był skrzatem a nie elfem domowym
2. Pająki wcale nie rozmawiały, słyszany przez Harfy'ego głos należał do bazyliszka
3. Napis na ścianie wcale nie brzmiał tak jak podali wyżej, o ile się nie myle było ,,Komnata Tajemnic została otwarta, strzeżcie się wrogowie dziedzica".
Dlaczego przed upublicznieniem ten tekst nie został sprawdzony?