Łomża. Zastrzyk pieniędzy na sprzęt dla ochotników (zdjęcia, wideo)

Ochotnicze Straże Pożarne z czterech powiatów otrzymają dofinansowanie na zakup sprzętu w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Wczoraj, 9 października, samorządy podpisały umowy w komendzie PSP w Łomży.

W wydarzeniu wziął udział minister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który podkreślał, że Fundusz Sprawiedliwości to przekuwanie zła w dobro. - Pieniądze pochodzą od osób, które przekroczyły prawo i mają zasądzone różne kary sądowe - mówił Zieliński. Chwalił również współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości, dzięki któremu bardzo szybko udało się rozdysponować 100 mln złotych. Aż 4 mln trafią do 107 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Województwie Podlaskim.

Za pozyskane pieniądze zakupiony zostanie potrzebny sprzęt, bo jak mówił bryg. Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, dzisiaj gaszenie pożarów to 25 proc. pracy strażaka. Częściej wyjeżdża się do wypadków, gdzie ten sprzęt jest bardzo potrzebny. OSP mogą liczyć na zestawy pierwszej pomocy, sprzęt hydrauliczny, specjalistyczne nożyce czy defibrylatory.

W Łomży podpisano trzecią transzę umów z jednostkami z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego oraz wysokomazowieckiego. Wcześniej minister obecny był w Suwałkach i Białymstoku.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane