Łomżyniacy nominowani do plebiscytu Cumulusy 2018

PG
Pupek&Kozikowski Paramotor Team
Łomżyniacy, Adam Pupek i Piotr Kozikowski zostali nominowani w plebiscycie Cumulusy 2018. W zeszłym roku dzięki głosom zdobyli pierwsze miejsce.

Adam Pupek i Piotr Kozikowski latają wspólnie jako Pupek & Kozikowski Paramotor Team Poland. Swoją współpracę zaczęli na zawodach w Toruniu trzy lata temu. Latają w klasie PL2 - Wózek dwumiejscowy unoszony w powietrzu za pomocą skrzydła para-lotni. W minionym roku zajęli 3 miejsce Klasyczne oraz 1 miejsce drużynowo na Mistrzostwach Świata w Tajlandii. W duecie Adam Pupek, z wykształcenia i wykonywanego zawodu inżynier budownictwa, jest pilotem. Piotr Kozikowski, miłośnik sportów ekstremalnych i kolekcjoner mocnych doznań, wypełnia zadania nawigatora.

Duet został nominowany w kategorii Mikroloty. Głosowanie odbywa się internetowo oraz sms'owo.

Cumulusy to plebiscyt, który odbywa się czwarty raz. Pierwszy etap głosowania trwa do 16 stycznia. Dzień później ogłoszona zostanie 15 finalistów, z których tylko 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych zostanie nagrodzonych. Gala finałowa odbędzie się 2 lutego w Gdyni. Szczegóły na stronie plebiscytu.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]