(© pixabay.com)

Po kilku dniach z nieco niższą temperaturą upalna pogoda planuje wrócić w sierpniu jeszcze przynajmniej dwa razy.

Pierwszy powrót upału nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. Zapewni go między innymi wyż, który na początku tygodnia będzie nad Polską, a następnie przesunie się na wschód Europy.Będzie do nas docierać zwrotnikowe powietrze z Afryki, a to spowoduje wzrost temperatury do ponad 30 stopni. Podobnie jak w czasie poprzedniej fali upałów sytuacja sprzyjająca gorącej pogodzie nie utrzyma się zbyt długo - prognozuje Tomasz Wasilewski.

Powrót gorącej pogody odczujemy już w najbliższych dniach. W połowie tygodnia na południu kraju będą aż 34 stopnie, a lokalnie może być jeszcze więcej. Upalna aura utrzyma się tylko 2, 3 dni i już w czasie weekendu temperatura będzie dużo niższa - wyniesie od 20 do 25 st. C. Następne dni będą podobne, tzn. w północnej części kraju będzie około 20 stopni, a w południowej może być 25, 26 stopni. Po tych dniach z umiarkowaną temperaturą, od 18 sierpnia ponownie na kilka dni zrobi się gorąco i temperatura wzrośnie do 31 stopni.


x-news/TVN Meteo

Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!