Ponad 17 milionów haseł polskich internautów wyciekło do sieci! Czy wśród nich jest także twoje? Ponad 17 milionów haseł polskich internautów wyciekło do sieci! Czy wśród nich jest także twoje?

Troy Hunt, ekspert w zakresie bezpieczeństwa pracującego m.in. dla Microsoftu umieścił na swojej stronie ponad 307 milionów haseł, które wcześniej wyciekły z rożnych serwisów. Wśród nich jest ponad 17 milionów haseł internautów z naszego kraju. (© https://pixabay.com)

Troy Hunt, ekspert w zakresie bezpieczeństwa pracującego m.in. dla Microsoftu umieścił na swojej stronie ponad 307 milionów haseł, które wcześniej wyciekły z rożnych serwisów. Wśród nich jest ponad 17 milionów haseł internautów z naszego kraju.

Na stronie internetowej Troya Hunta możemy sprawdzić czy do sieci nie wyciekło jedno z naszych haseł. Wystarczy wpisać je w wyszukiwarkę, która znajduje się pod adresem: https://haveibeenpwned.com/Passwords
Chcąc sprawdzić adres e-mail wpisujemy je na głównej stronie :https://haveibeenpwned.com

Dane użytkowników wyciekały między innymi serwisów MySpace, LinkedIn, Badoo, Dropbox, tumblr, Last.fm i wielu innych. Sam ekspert Microsoftu tłumaczy swoją decyzję chęcią zwiększenia bezpieczeństwa.


Zobaczcie też: Reebok Fit Shop. Sklep, w którym zapłacisz nie pieniędzmi, ale... wysiłkiem [ZDJĘCIA]


Hallo

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

blablabla (gość)

kiedy wezmą sie za przestrzeganie ochrony danych w ogóle. dlaczego po krótkim okresie znów przy internetowych zakupach coraz więcej sprzedawców już na samym początku wymaga podania danych ! ludzie często rezygnują bo potem okazuje się że nie ma opisanej w regulaminie opcji zapłaty, dostawy albo jest droga. ale dane już są w posiadaniu sprzedawcy i takie umiejscowienie na początku może wskazywać na zbieranie i handlowanie danymi

atlas (gość)

Widze ze sami idioci sie wypowiadaja w komentarzach. Wspomniana strona istnieje juz od lat bo sam sie nia bawilem lata temu. Jest bezpieczna. Zreszta tak jak juz ktos wspomnial wczesniej, nie sprawdzaj aktualnego hasla. Trzeba byc idiota zeby wpisac gdziekolwiek w sieci aktywne haslo. Sprawdzcie sobie maila bo strona jest bezpieczna, po to istnieje.
Trzeba w koncu przyznac, ze Polska jest chyba liderem pod wzgledem idiotow.

światkretynów (gość)

podaj swoje hasło ( oczywiście tylko dla sprawdzenia czy nie wyciekło) a zostanie skojarzone z IP i po tobie.

RR (gość) (lukasz_pob)

1. Troy Hunt jest raczej wiarygodną osobą.
2. Sam site zawiera ostrzeżenie przed wysyłaniem aktywnych haseł.
3. Prawdopodobnie przesyłany jest tylko hash.
4. Lista hashy jest opublikowana.
5. Jeśli musisz sprawdzać hasło, to i tak powinieneś je zmienić.

:) (gość)

Pewnie s. nie przeprosił jeszcze za brata, a już żąda dodatkowych informacji. Wpisujcie kangury swoje e-maile na sprawdzenie czy jesteście krasnoludkami.

lukasz_pob (gość)

No bez jaj... Wpisz hasło i zobacz czy nie wyciekło!? Jak ktoś tak zrobi to na pewno jego hasło ujrzy swiatlo dzienne. Droga Redakcjo - czy to na poważnie? Jak tak to proszę o wyjaśnienia i tak sytuacja zmusza do interwencji w odpowiednich służbach