Pożar katedry Notre Dame w Paryżu. Poseł Krynicka: Takie skutki przynosi chora laicyzacja

PGZaktualizowano 
Poseł Bernadeta Krynicka skomentowała pożar w paryskiej katedrze.
Poseł Bernadeta Krynicka skomentowała pożar w paryskiej katedrze. PG
Od poniedziałku, 15 kwietnia, wszystkie oczy zwrócone są na Francję, gdzie palił się symbol Paryża - Katedra Notre Dame. Ze świata, w tym z Polski, płyną słowa wsparcia. Głos w sprawie pożaru zabrała też posłanka na Sejm RP Bernadeta Krynicka.

Łomżyńska posłanka w swoim twittcie napisała, że pożar jest skutkiem chorej laicyzacji i, że państwo powinno dbać o dziedzictwo kulturowe.

W odpowiedzi na jej wypowiedź posypały się przykłady pożarów polskich budowli sakralnych z dopiskiem "Takie skutki przynosi chora laicyzacja". Niedługo potem parlamentarzystka dodała, że poruszyła gniazdo os pisząc, że Francja nie wydaje wystarczająco dużo pieniędzy na ochronę zabytków.

Katedra Notre-Dame. Historia najważniejszego zabytku Paryża

Katedra Notre-Dame w Paryżu jest jednym z najbardziej rozsławionych zabytków sakralnych na świecie, a przyczynił się do tego między innymi Victor Hugo swoją powieścią. Budowa trwała ponad 180 lat, a co roku odwiedza ją ponad 12 mln turystów. W poniedziałek, 15 kwietnia, przed godz. 19 w budynku wybuchł pożar. Z ogniem walczyło 400 strażaków. Zniszczony został dach katedry Notre Dame i iglica, udało się uratować konstrukcję budynku, część ruchowym zabytków (w tym koronę cierniową Jezusa) i dwie wieże. Ogień ugaszono przed godz. 4 nad ranem. Jeszcze dzisiaj ma ruszyć zbiórka pieniędzy na odbudowanie katedry. Jeden z francuskich miliarderów ogłosił, że przeznaczy na ten cel 100 mln euro.

TU OGLĄDASZ: Pożar w katedrze Notre-Dame ugaszony. Konstrukcja "ocalona od całkowitego zniszczenia"

x-news/RUPTLY

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.18 15:02:49

Pożar kościoła w Gdańsku.



Do tego pożaru doszło 2 wrzesnia 1999 podczas prac remontowych na dachu. W akcji trwajacej ponad 25 godzin wzieli udzial Strazacy z Gdanska, Sopotu i Gdyni, a na miejscu akcji zgromadzono liczne sily i srodki w tym wojsko. Kilku strazakow zostalo niegroznie rannych. Uratowano wyposazenie kosciola oraz wszystkie cenne przedmioty.



Następny pożar to też była wtedy przyczyną laicyzacja ?



Kościół św. Katarzyny w Gdańsku ;



3 lipca 1905 roku wieża kościoła spłonęła od uderzenia pioruna,



22 maja 2006 roku doszło do kolejnego dużego pożaru kościoła, w wyniku którego zawalił się dach.

2019.04.17 16:42:54

Marzę o tym, aby religie przestały istnieć

2019.04.17 00:35:13

Cześć Panowie :) Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 20 lat i zgrabne ciało, moje nagiie zdjęcia i kontakt na stronie: http://sexmalwina.pl i wyszukaj mnie po niku: Malwina88 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam

2019.04.16 21:52:14

to babsko ma nierówno pod sufitem!

2019.04.16 21:51:29

rrr

2019.04.16 19:23:56

chrześcijaństwo to nie dziedzictwo kulturowe tylko choroba przyniesiona zza granicy, taki pasożyt którego władza pielęgnuje by mieć poparcie

2019.04.16 17:59:14

Owszem posłowie powinni się wykazać brakiem przeciwwskazań psychiatrycznych do wykonywania mandatu posła.

2019.04.16 17:39:57

czy posłowie nie powinni być badani przez psychiatrów, z ta rudą jest coś nie teges

2019.04.16 16:46:34

Brakuje tu jeszcze jednej głupiej wypowiedzi, jedna już padła o laicyzacji, chorej laicyzacji powinna jeszcze dodać że jak Francja przestała być uważana za "córę kościoła" to nie zasłużyła na Katedrę.



Odpowiem więc dla tej "posłanki" słowami doktora Sztrosmajera " żeby głupota miała skrzydła to co niektórzy latali by bez przerwy".



Co ma piernik do wiatraka, ludzki błąd i sprawa załatwiona - pożar, nie pierwszy i nie ostatni. Prawda, to jest potężna strata kulturowa już nawet nie dla Francji, ale dla świata, to został "jakby" spalony zabytek i tego trzeba żałować, a nie szukać jakiego podtekstu. Można zaistnieć w inny sposób, ale trzeba mieć trochę wyobraźni, a nie wykorzystywać to, co nie da się wykorzystać, ale to trzeba rozumieć!!!

2019.04.16 15:39:38

niech pani idzie wyznawać swego żyda do izraela

2019.04.16 15:04:33

Ta pani jest z lomzy ale wstyd a tak na powznie jak glupim trzeba byc zeby zostac poslanka

2019.04.16 14:32:45

na kolana i do buzi pani krynicka!

2019.04.16 14:16:54

Premier Francji Edouard Philippe zwołał we wtorek posiedzenie rządu w celu omówienia i przygotowania planów odbudowy Notre Dame. Odbudowę, jeszcze przed ugaszeniem pożaru, zapowiedział przybyły w poniedziałek w pobliże katedry prezydent Emmanuel Macron.



Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani zaapelował do europosłów, żeby oddali swoje dzienne uposażenie na odbudowę paryskiej katedry Notre Dame.

2019.04.16 14:11:51

... a Donald Tusk wezwał już wszystkie 28 państw członkowskich UE do pomocy w tym zadaniu.

2019.04.16 14:06:57

Kiedy ona swoimi głupimi wypowiedziami przestanie w końcu kompromitować Łomżę ? Już wczoraj prezydent Marcon ogłosił , że państwo odbuduje ten obiekt. Czy ona wie , że pożar spowodowała ekipa remontowa, która prowadziła tam prace , za zebrane ostatnimi czasy przez francuskie społeczeństwo już wcześniej 100 milionów euro ?

2019.04.16 13:22:37

beznadziejna baba wstyd i obciach ale wszak to nie od dzisiaj. Niestety jak się nie myśli przy urnach wyborczych to trzeba potem cierpieć lata słuchając takich poślic.

2019.04.16 12:06:42

Skutkiem czego był pożar kościoła w Gdańsku? Skutkiem czego był pożar kościoła w Białymstoku?



Stosując "logikę " pani poślicy, to skutek wstydu?

2019.04.16 11:57:17

A skąd ona wie? Może to kara boska za pedofilię i tuszowanie?