(© Urząd Miasta w Łomży)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zastępca Prezydenta Miasta Beniamin Dobosz przedstawił radnym z Komisji Gospodarki Komunalnej projekt kryteriów kwalifikowania zadań, jakie będą brane pod uwagę w trakcie tworzenia Programu Budowy Ulic.

Programem objęte zostaną ulice gruntowe i ulice o nawierzchni tymczasowej, które obecnie są drogami publicznymi oraz nowe ulice, których przebieg jest ustalony w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, a także w zaawansowanych projektach planów. Program obejmie w sumie 32 km dróg, z których ponad 13 km to istniejące drogi publiczne, ponad 18 km to ulice na terenach objętych miejscowymi planami zagospodarowania, a także dwie drogi wewnętrzne o łącznej długości poniżej pół kilometra.

Przy opracowywaniu Programu Budowy Ulic największe preferencje otrzymają ulice o strategicznym znaczeniu dla rozwoju miasta i aktywizacji nowych terenów dla rozwoju przedsiębiorczości. Ważnymi kryteriami będą także funkcja ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, a także stopień zainwestowania terenu przyległego.

Pod uwagę brane będą zobowiązania Miasta wynikające z różnych ustaleń, ujęcie inwestycji w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, własność terenu, stopień przygotowania inwestycji do realizacji a nawet to jak długo dana ulica istnieje. Znaczenie będzie miało również to, czy ulica jest położona na terenie przemysłowo – usługowym, w zabudowie mieszkaniowej czy mieszanej.

Koszt realizacji całego Programu wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych, zaś prawie połowę kosztów pochłonie budowa istniejących ulic będących drogami publicznymi. Prezydent Łomży zamierza rozpocząć realizację Programu Budowy Ulic już w przyszłym roku i planuje rocznie przeznaczać na ten cel z budżetu miasta około 6 mln zł. Pozwoliłoby to na zbudowanie najważniejszych ulic do końca tej kadencji.

Po opracowaniu Program Budowy Ulic z harmonogramem prac na najbliższe lata zostanie przedstawiony pod obrady Rady Miejskiej.

Źródło: Urząd Miasta w Łomży

Duży i Mały Szlak Tatarski
Atrakcje Biebrzańskiego Parku Narodowego
Turysta w Białowieskim Parku Narodowym
Regionalne potrawy województwa podlaskiego


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!