MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łomża. Mieszkańcy chętnie zgłaszają miejsca zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Jba
KMP Łomża
Niedozwolone miejsca spożywania alkoholu oraz wykroczenia związane z ruchem drogowym to najczęściej wskazywane przez mieszkańców powiatu łomżyńskiego zagrożenia. Policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Bardzo dużym zainteresowaniem w 2020 roku wśród mieszkańców powiatu łomżyńskiego cieszyła się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Naniesionych na nią zostało ponad 2500 tysiąca różnego rodzaju zgłoszeń, z czego ponad 1800 zostało potwierdzonych przez policjantów - przekazuje mł. asp. Justyna Janowska, p.o. rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Świadczy to o tym, że obywatele nie są obojętni na zagrożenia występujące w ich środowisku lokalnym. Przekazując taką informację policjantom, za pośrednictwem mapy, mieszkańcy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Przez ostatni rok, mieszkańcy naszego powiatu, korzystali z mapy 2535 razy. Mundurowi potwierdzili 1811 zgłoszeń, z czego 1204 zagrożeń zostało wyeliminowanych. Najczęstsze zgłoszenia związane były z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Spora liczba zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Mundurowi potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców, między innymi dotyczące spożywania alkoholu. Dzięki interwencji dzielnicowych na jednej z ulic Łomży powstał monitoring, co skutecznie zniechęciło biesiadników do kontynuowania spotkań alkoholowych.

- Dzięki reakcji społeczeństwa, potwierdziliśmy miejsce przebywania osoby bezdomnej i po interwencji policjantów mężczyzna dostał mieszkanie zastępcze. Również policjanci z ,,drogówki” mieli ręce pełne roboty, walcząc z piratami drogowymi na terenie zarówno miasta jak i naszych gmin - przekazuje mł. asp. Jankowska

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Jest to aplikacja służąca wymianie informacji między obywatelami a policją. Mieszkańcy mogą w anonimowy sposób nanieść zagrożenie, w odpowiedniej kategorii, których jest wiele do wyboru. Można dodać opis, wskazać czas występowania danego zjawiska a nawet umieścić zdjęcie. Naniesienie zagrożenia na mapie jest bardzo proste. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują odpowiednie działania. Pamiętajmy jednak, że w sytuacji, gdy potrzebujemy natychmiastowej pomocy należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Galeria Dworcowa w Łomży gotowa. Pierwsze sklepy ruszą na po...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto