Wpuszczona/wpuszczeni w maliny.

2014-07-17 22:47:18

Dowiedziałam się, że na skate parku na dawnej wojskowej strzelnicy ma odbyć się festyn sportowo-rekreacyjny dla najmłodszych łomżyniaków. Jestem bardzo wyrośniętym dzieckiem, które lubi sport:) Nie miałam zamiaru startować, ale pokibicować młodszym od siebie także lubię. Drugim punktem Festynu miało być spotkanie zorganizowane przez łomżyński ratusz oraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych pod tytułem „„Łomża Młodych" Dowiaduję się też, że „dla wszystkich uczestników, którzy w tym dniu przybędą na dawną strzelnicę, przygotowano wiele atrakcji, m.in. dmuchane zamki, spider man, zjeżdżalnia. Dla miłośników sportu przygotowano konkurencje sportowo-rekreacyjne m.in. rzut piłką do kosza, strzały na bramkę, rzuty ringo, gra w boule" Na skate park ruszyłam o godz.16:30, czyli z poślizgiem, bo festyn rozpoczęto o godz. 15-ej. Chyba. Dochodząc do strzelnicy usłyszałam jakieś przemówienia i żadnego dziecięcego gwaru. A przecież analfabetką nie jestem i czytałam, że atrakcje przygotował też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Dzieci ze skate parku jakby wymiotło. Owszem jest ich garstka, ale nie tyle, ile widuję codziennie idąc do pobliskiego sklepu.Pod dwoma namiotami siedzą jacyś panowie i niewielu młodych ludzi dyskutując na temat: Czy warto się angażować w życie społeczne miasta i czy są do tego warunki? Gadki szmatki i to na widoku w pięknych okolicznościach przyrody. W połowie cienistej alejki spotykam znajomą z dwójką maluchów i jej znajome z czeredą przy bokach. Miny napotkanego towarzystwa jak chmury gradowe. Znajoma informuje mnie, że tylko pod namiotami trwają jakieś dyskusje co by było, gdyby było, a dzieci wynudziły się jak mopsy.
Sprawdziłam, faktycznie! Festyn sportowo-rekreacyjny dla najmłodszych łomżyniaków, to tylko kaczka dziennikarska! Zrobiłam w tył zwrot i na atrakcje poczekam do jutra. Może nie wpuszczą mnie w kolejne maliny na Gościńcu Łomżyńskim? 

Jesteś na profilu krystynab11 - stronie mieszkańca miasta Łomża. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj