EDUinspiracje – Media to konkurs dla dziennikarzy.

Materiał informacyjny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności
Udostępnij:
„Twój sukces inspiracją dla innych” – hasło tegorocznej edycji konkursu EDUinspiracje – Media. Konkurs to szansa dla publicystów, autorów reportaży i wywiadów opisujących międzynarodowe projekty edukacyjne. Pokaż, jak twój sukces zainspirował innych! Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

Poruszasz tematy związane z edukacją i projektami międzynarodowymi jako publicysta, reportażysta lub autor wywiadów? Przedstawiasz osoby, których udział w stażu, wymianie studenckiej zmienił życie? Ukazujesz, w jaki sposób edukacja europejska wpływa na rozwój osobisty i zawodowy? To właśnie jest konkurs dla Ciebie.

Konkurs EDUinspiracje – Media jest adresowany do dziennikarzy, publicystów, a także redakcji opisujących działania w ramach projektów zarządzanych przy wsparciu Narodowej Agencji Programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności. W tegorocznej edycji konkursu eksperci wybiorą laureatów w trzech kategoriach: publicystyka, reportaż i wywiad. W skład Kapituły konkursu wchodzą m.in. przedstawiciele polskich redakcji i medioznawców. Zwyciężą materiały najbardziej inspirujące do udziału w projektach. Liczy się także indywidualny styl, w którym autorzy zgłoszonych materiałów i prac przedstawiają efekty tych projektów, a także budują ciekawą narrację z bohaterami i postaciami wywiadów, reportaży, przeprowadzonych rozmów.

W konkursie może wziąć udział sam autor artykułu, wywiadu, reportażu lub też redakcja za pośrednictwem, której ukazał się materiał dziennikarski. Udział w konkursie jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę internetową konkursu eduinspiracje i w zakładce EDUinspiracje Media wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączając pracę konkursową. Spośród nadesłanych prac Kapituła konkursu wyróżni najciekawsze i najbardziej wyróżniające prace.

Materiały do konkursu można zgłaszać, które ukazały się w mediach po 1 stycznia 2020 r. lub też można znaleźć nowych bohaterów i tematy. Nie kryją się one tylko w dużych miastach. Wśród laureatów poprzedniej edycji konkursu jest Krzysztof Bońkowski, redaktor i dziennikarz Bogoria. To autor wywiadu z młodym lutnikiem ze wsi Kozerki na Mazowszu. Bohater rozmowy stał się biegły w swoim fachu dzięki wizycie u francuskiego mistrza budowy skrzypiec. Ten wyjazd był możliwy za sprawą projektu z programu Erasmus +. Z kolei, laureat materiału dźwiękowego Szymon Majchrzak to reportażysta i reporter poznańskiego Radia Afera i Polskiego Radia. Autor wyróżnionego reportażu z Półwyspu Apenińskiego. Studiuje resocjalizację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Inspiruje innych opowiadając o ERASMUSIE i zaletach wymiany studenckiej, o której opowiada również z własnego doświadczenia podczas pobytu we włoskiej Maceracie.

Laureaci konkursu EDUinspiracje Media to dziennikarze, publicyści, studenci, którzy są kreatywni, pokazują ciekawe historie, postacie i bohaterów, potrafią w swoich pracach inspirować innych, a jednocześnie poruszać ważne tematy i zjawiska związane z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych i ich wpływu na ludzi i środowisko.

Dołącz do grona inspirujących dziennikarzy. Na Twoje zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2021 roku.

Więcej informacji: www.eduinspiracje.org.pl/eduinspiracje-media/o-konkursie

Konkurs EDUinspiracje, EDUinspirator oraz EDUinspiracje Media należą do najważniejszych inicjatyw prowadzonych przez Narodową Agencje Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Ich celem jest wyłonienie oraz promocja najlepszych projektów zrealizowanych przez beneficjentów programów zarządzanych Narodowa Agencje, jak i wskazanie najbardziej wartościowych rezultatów wypracowanych w trakcie tych przedsięwzięć.

Materiał oryginalny: EDUinspiracje – Media to konkurs dla dziennikarzy. - Warszawa Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie