MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus Łomża. Urząd miejski zamknięty dla mieszkańców. Sprawdź jak załatwić sprawę

JBa
Łomżyński ratusz podejmuje kolejne środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Od poniedziałku, 16 marca, urząd będzie nieczynny dla interesantów. Nowe zasady funkcjonowania maja obowiązywać do 25 marca, ale urzędnicy nie wykluczają, że termin może zostać wydłużony.

Ograniczenie dotyczy nie tylko głównego budynku ratusza (przy Starym Rynku 14), ale także wydziałów zamiejscowych: Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych przy ul. Farnej 1, Wydział Edukacji oraz Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Polnej 16, PZON przy Dwornej 23a, Wydział Architektury oraz Biuro ds. Budownictwa przy ul. Nowej 2.

- Zmiana sposobu funkcjonowania Urzędu Miejskiego nie oznacza, że pracownicy nie będą wykonywali swoich obowiązków. Kadra będzie pracowała normalnie. Pracownicy będą realizowali wszystkie obowiązki, łącznie ze sprawami mieszkańców – tylko bez bezpośredniego kontaktu - tłumaczą urzędnicy

Czytaj też: Miasto wesprze stacje pogotowia. Kupi sprzęt do karetek

Jak wobec tego załatwić sprawę? Wszelkie dokumenty i wnioski będzie można złożyć elektronicznie, bądź poprzez wrzucenie ich w zamkniętej kopercie do odpowiedniego pojemnika, umieszczonego w wejściu do urzędu. Urzędnicy proszą, by na składanym dokumencie pozostawić numer telefonu, aby ułatwić kontakt.

Ponadto kontakt z urzędnikami możliwy będzie w godzinach pracy Urzędu (7:30-15:30) – telefonicznie (86 2156700), mailowo ([email protected]) oraz za pośrednictwem platformy ePUAP.

Czytaj też: Szpital Wojewódzki w Łomży zamknięty. Gdzie uzyskać pomoc? Oto lista poradni specjalistycznych

Poczta tradycyjna będzie na bieżąco obsługiwana – korespondencja będzie przyjmowana wyłącznie za pośrednictwem operatora usług pocztowych – dokumenty należy wysłać pocztą, gdyż kancelaria Urzędu nie będzie przyjmowała interesantów. W przypadku kontaktu pocztowego prosimy również o podanie numeru telefonu kontaktowego.

W powyższym terminie poprzez bezpośredni kontakt nie będzie funkcjonowało Centrum Obsługi Mieszkańców oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Sprawy związane z rejestracją pojazdów, dowodów osobistych, ewidencji ludności – sprawy merytoryczne (w COM) mogą być załatwiane zdalnie: telefon, mail, ePUAP. Informacje o wpisach w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz sprawach merytorycznych dotyczących CEIDG (w COP) będą dostępne pod numerem tel. 86 2156749, 86 2156750 lub mail: [email protected].

W Urzędzie Stanu Cywilnego wizyta możliwa będzie tylko w przypadku rejestracji zgonów i urodzeń (wejście poprzez nową część Ratusza). Konieczność wizyty będzie weryfikował Strażnik Miejski po kontakcie z pracownikiem USC.

- Apelujemy ponownie, by prewencyjnie nie wychodzić z domu jeśli nie ma ku temu poważnej przyczyny. Stosowanie się do zaleceń wydawanych przez odpowiednie służby pomoże szybciej i bezpiecznej przebyć sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa - podkreśla magistrat

Koronawirus. Łomża. Pacjenci opuszczają szpital. Placówka bę...

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto