Lipiec w Łomży: Przegląd prasy z czerwca 2022 w Łomży, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd czerwca 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Łomży nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd czerwca 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Łomży nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Łomży najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Polonijna młodzież ponownie integruje się w Łomży. Trwają Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej”?

Przegląd czerwca 2022 w Łomży: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Polonijna młodzież ponownie integruje się w Łomży. Trwają Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Hymnem „Marsz Polonia” w wykonaniu Wołyńskich Słowików rozpoczęły się w Łomży XXII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Bierze w nich udział około 700 osób z Polski, Białorusi, Czech, Irlandii, Litwy, Ukrainy, a nawet Nowej Zelandii. Uroczystość otwarcia była także okazją do wręczenia Medali 30-lecia Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w podziękowaniu za pełną zaangażowania pracę społeczną na rzecz Polonii i Polaków za granicą. Sportowa rywalizacja potrwa do czwartku 30 czerwca.

📢 Łomża. Ruszają wodne atrakcje: miejska plaża i odkryte baseny przy Parku Wodnym

Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie nad rzeką Narew przy moście Hubala oraz odkryte baseny Letniego Parku Zabaw przy ul. Wyszyńskiego (pomiędzy Parkiem Wodnym i Parkiem Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma) zapraszają do letnich kąpieli. Obie wodne atrakcje swoje funkcjonowanie rozpoczynają 24 czerwca br.

📢 Łomża. Atrakcje sportowe i rekreacyjne na bulwarach

Miasto Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na cykl wydarzeń sportowych i rekreacyjnych skierowanych dla najmłodszych mieszkańców Łomży. Imprezy odbędą się na terenie sportowo – rekreacyjnym nad Narwią w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.

Prasówka lipiec Łomża: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Łomży. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Uczniowie odebrali z rąk prezydenta potwierdzenie stypendiów i nagród [zdjęcia]

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wspólnie ze swoim zastępcą Andrzejem Stypułkowskim, wręczył 113 uczniom łomżyńskich szkół potwierdzenia stypendiów naukowych i sportowych oraz nagród edukacyjnych. Zostały one przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021, a były wypłacane w bieżącym. Z uwagi na pandemiczne obostrzenia odpowiednia uroczystość, mająca uhonorować najlepszych uczniów, nie mogła odbyć się jesienią.

📢 W czwartek w kościołach święcenie wianuszków z kwiatów i ziół. Zobacz, z czego je upleść

Wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała święci się od niepamiętnych czasów. Później te wyplecione z ziół i kwiatów kompozycje wiesza się nad drzwiami domostw, aby chroniły od zła. Wiecie z czego je wypleść? Wszystko, co jest do niego potrzebne, znajdziecie na pierwszej lepszej łące i... w naszej galerii.

📢 Weekend ze „Zdrowym Życiem” w Łomży. Przyjdź do mobilnej strefy, zrób badania i uzyskaj poradę lekarską

Po uroczystej inauguracji projektu „Zdrowe Życie” mobilna strefa zdrowia rusza w Polskę. W najbliższy weekend zawita do Łomży. Będzie można zrobić w niej ważne dla zdrowia badania diagnostyczne, takie jak m.in. EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię, a ich wyniki od razu skonsultować z lekarzami specjalistami. Zbadać się będzie można 25 i 26 czerwca w godzinach 10-19 na Placu Niepodległości!

📢 Kulturalna ulica Farna. Szykuje się dwudniowe świętowanie

Warsztaty plastyczne, muzyczne, pokazy, konkursy i koncerty – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach święta ulicy Farnej. Cykl wydarzeń pod nazwą „Kulturalna Farna” rusza 23 czerwca i potrwa dwa dni.

📢 Dni Łomży 2022. Mieszkańcy świętowali na muszli koncertowej [zdjęcia]

Na scenie zobaczyliśmy łomżyńskich artystów młodego pokolenia, jak również grupy muzyczne goszczące na polskich i światowych listach przebojów. Swoje utwory zaprezentowała formacja Leczsami, tworząca muzykę z gatunku pop-rock. Usłyszeliśmy również uczestniczkę ubiegłorocznej, 12. edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland - Julitę Kaczyńską. Towarzyszyli jej tegoroczni stypendyści artystyczni Marszałka Województwa Podlaskiego: kompozytor i wykonawca Marcin Fabiszewski oraz autor tekstów i wokalista Przemysław Piotrowski. Przed łomżyńską publicznością wystąpił także Fisz Emade Tworzywo. To powstała dwadzieścia lat temu polska grupa muzyczna, która zyskała sławę wykonując szeroko pojętą muzykę hip-hopową. Obecnie tworzą mieszankę brzmień rockowych, elektronicznych i hiphopowych. Gwiazdą wieczoru był natomiast francusko – włoski zespół Shanguy tworzący muzykę z gatunku pop i house.

📢 Te dzieci z powiatu łomżyńskiego zostały zgłoszone do akcji Uśmiech Dziecka - ZDJĘCIA

Zobacz galerię zdjęć dzieci z powiatu łomżyńskiego, które biorą udział w akcji Uśmiech Dziecka. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda, czyli wycieczka do Paryża i do Disneylandu!

📢 Te dzieci z Łomży zostały zgłoszone do akcji Uśmiech Dziecka - ZDJĘCIA

Zobacz galerię zdjęć dzieci z Łomży, które biorą udział w akcji Uśmiech Dziecka. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda, czyli wycieczka do Paryża i do Disneylandu!

📢 Procesja w parafii Bożego Ciała w Łomży. Wierni przemaszerowali osiedlem [zdjęcia]

Procesja to tradycyjny element obchodów Bożego Ciała, czyli uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Święto to jest przedłużeniem Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia Eucharystii. Procesją wierni dziękują za dar obecności Jezusa na ziemi. W Łomży odbyło się ich kilka, m.in. w parafii Bożego Ciała.

📢 Boże Ciało 2022 w parafii Krzyża Świętego w Łomży. Tłumy przeszły ulicami miasta [zdjęcia]

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to liturgiczne święto wdzięczności za dar obecności Jezusa na ziemi. Święto to jest przedłużeniem Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia Eucharystii. Tradycyjnym elementem obchodów są procesje. W Łomży odbyło się ich kilka. W parafii Krzyża Świętego w uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świętą, a następnie przemaszerowali uliczkami osiedla, udział wzięły tłumy wiernych.

📢 Dni Łomży 2022. Uroczysta sesja rady miejskiej w Hali Kultury rozpoczęła świętowanie

Uroczystą sesją Rady Miejskiej Łomża rozpoczęła obchody 604. rocznicy nadania praw miejskich, jeszcze dziś zaplanowano spotkanie z autorką powieści o Hance Bielickiej, ale w programie także jarmark średniowieczny, który odbędzie się w piątek oraz koncerty w sobotę na muszli przy ul. Zjazd. Po pandemicznej przerwie Łomża wraca do świętowania rocznicy nadania praw miejskich.

📢 Strażackie uroczystości w Jedwabnem i Mątwicy [zdjęcia]

Ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy oraz unikalny w zasobach Ochotniczych Straży Pożarnych województwa podlaskiego podnośnik hydrauliczny rozpoczęły w niedzielę (12.06) oficjalnie służbę w Jedwabnem i Mątwicy (gm. Nowogród)

📢 Konflikt o podwyżki opłat na targowisku. Handlujący: Zamiast dialogu jest terror

Nie złotówkę, ale 2 zł za mkw. powierzchni muszą teraz płacić osoby, handlujące na miejskim targowisku przy ul. Dworcowej. A to niejedyna podwyżka w ostatnim czasie, bo zarządca wprowadził także tzw. opłatę eksploatacyjną.

📢 Umowa na najdroższą w historii Gminy Łomża inwestycję podpisana

-Woda jest najważniejsza, dlatego od niej wystartowaliśmy. Podeszliśmy kompleksowo do tego zadania – mówił Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża przed podpisaniem umowy na przebudowę 3 stacji uzdatnia wody w: Jarnutach, Nowych Kupiskach i Siemieniu Nadrzecznym, wykonania sieć wodociągowej Nowe Kupiski - Jednaczewo oraz przebudowę przepompowni wody w Zosinie i budowę przepompowni wody w Konarzycach.

📢 Miss Ziemi Łomżyńskiej 2022 w Finale Miss Polski 2022

W minioną niedzielę (12.06.2022r.), Magda oraz pięć laureatek konkursu Miss Ziemi Łomżyńskiej 2022 wzięło udział w ćwierćfinale Miss Polski 2022. Eliminacje odbyły się w Hotelu Mistal w podwarszawskich Markach. Po naradach jury do półfinału zakwalifikowały się trzy z dziewcząt. Ostatecznie pośród 24 Finalistek Miss Polski 2022 znalazła się ona - Miss Ziemi Łomżyńskiej 2022 - Magdalena Story.

📢 Zakończyły się teatralne zmagania. Teatr z Niemiec wygrał jubileuszową Walizkę

Przedstawienie pt. „Republika marzeń” Theater des Lachens z Niemiec otrzymało Grand Prix 35. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Przez cztery dni o to miano rywalizowało pięć teatrów polskich i siedem zagranicznych. Tradycyjnie nie zabrakło towarzyszących nurtowi konkursowemu Festiwalu, uwielbianych przez łomżyńską publiczność, spektakli plenerowych. Wręczenie nagród odbyło się w niedzielny wieczór (12.06) na muszli koncertowej przy ul. Zjazd.

📢 Wielkie święto w parafii Krzyża Świętego w Łomży [zdjęcia]

Dmuchańce, grill, loteria, występy lokalnych artystów to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała parafia Krzyża Świętego. Wszystko w ramach Jubileuszowego Festynu Rodzinnego, który rozpoczyna dziękczynienie za 25 lat istnienia parafii Krzyża Świętego. Zabawa rozpoczęła się w południe, ale potrwa aż do godz. 21. Jest pięknie, radośnie i nie brakuje fantastycznej zabawy. Zobaczcie fotorelację.

📢 Charytatywny Bieg Strażaka w Pniewie. Dopisała pogoda i frekwencja [zdjęcia]

To kolejna impreza z cyklu Aktywna Piątka Gminy Łomża, tym razem połączona ze zbiórką pieniędzy dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Pniewa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

PISM: Zawieszenie konfliktu Kosowo-Serbia. Szybka reakcja USA i UE

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie