MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łomżyńska PWSIiP współpracuje z uniwersytetem z Charkowa [WIDEO]

PG/PWSIiP
Charkowski Uniwersytet docenia młodą łomżyńską państwówkę i to, że kształci ona praktyków
Charkowski Uniwersytet docenia młodą łomżyńską państwówkę i to, że kształci ona praktyków Paula Gałązka
- Podpisanie papierów nie jest niczym wyjątkowym, ale jest początkiem dla konkretnych wspólnych działań i projektów - mówił prof. Vil Bakirov, rektor Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego im. W. Karazina. Dzisiaj PWSIiP podpisała z są ukraińską uczelnią umowę o współpracy.

Rektorzy spotkali się po raz pierwszy w Sali Senatu łomżyńskiej państwówki, ale pracownicy obu uczelni od dłuższego czasu pracowali na rzecz tej umowy.

- Dzięki władzom Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych naszej uczelni, możemy sformalizować nasze działania, skonkretyzować je. Cieszymy się z nawiązania bliskiej relacji z uczelnią o ponad dwustuletniej tradycji, która znajduje się w pierwszej pięćsetce Listy Szanghajskiej – mówił dr hab. Dariusz Surowik, Rektor PWSIiP.

Umowa o współpracy dotyczy m.in. wymiany doświadczeń kadry akademickiej, wspólnego prowadzenia badań, organizacji dwustronnych konferencji i innych spotkań o charakterze naukowym, wymiany międzynarodowej studentów i nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus+ (działanie KA107). Uczelnie mogą zawierać między sobą także tak zwane robocze programy, zawierające harmonogram konkretnych działań i wzajemnych zobowiązań.

Czytaj też Własny przewodnik po Łomży w telefonie. Licealiści stworzyli aplikację

Oprócz przedstawicieli charkowskiego uniwersytetu na konferencji prasowej byli obecni pracownicy Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. T. Szewczenki oraz Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. M. P Dragomanowa w Kijowie. Będą oni uczestniczyć w międzynarodowej konferencji naukowej „Człowiek i organizacje w świecie hybrydalnym”, która rozpocznie się w PWSIiP 19. czerwca o godz. 9:00 w auli 315 (ul. Akademicka 14).
Dr Sylwia Jaskuła-Korporowicz, prodziekan WNSH PWSIiP, zaproponowała, żeby druga edycja konferencji odbyła się w Charkowskim Uniwersytecie Narodowym. Rektor Vil Bakirov nieśmiało przystał na propozycję.

Zobacz też Prof. Kazimierz Pieńkowski, pierwszy rektor PWSIiP, honorowym obywatelem Łomży

Podczas konferencji pojawiły się też pierwsze rozmowy dotyczące podpisania umowy o współpracy także z Kijowskim Uniwersytetem Narodowym im. T. Szewczenki oraz Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym im. M.P Dragomanowa w Kijowie. – Pan Rektor PWSIiP rezerwując lot z Warszawy do Charkowa, może śmiało odwiedzać także Kijów – proponował prof. Wołodymir Jevtuh z Kijowskiego Uniwersytetu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto