Łomżyńskie inwestycje docenione w prestiżowym konkursie

JBa
Udostępnij:
Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury wraz z jej wyposażeniem oraz termomodernizacja kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 15/17 w Łomży zostały nagrodzone w konkursie „Budowa roku 2019-2020 w regionie północno – wschodnim”.

Konkurs został zorganizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Białymstoku już po raz 26. i był jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu 70-lecia Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

- Docenienie przez specjalistów z zakresu budownictwa inwestycji realizowanych przez Miasto Łomża to dla nas ogromne wyróżnienie. Nagrodzone zadania dotyczą obiektów zabytkowych, na których realizację udało nam się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie, dlatego tym bardziej cieszy nas, że efekt końcowy znalazł uznanie w oczach tak zacnej kapituły. Jest to też niewątpliwa zasługa pracowników Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego, którzy dochowują należytej staranności w przygotowywaniu i nadzorowaniu miejskich inwestycji – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

W kategorii „Obiekty zabytkowe o kubaturze do 10 tys. m3” nagrodzona została termomodernizacja kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 15/17, realizowana w ramach zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i budynku komunalnego w mieście Łomża (ZSS, PP nr 9, kamienica ul. Wojska Polskiego 15/17)”. Organizatorzy konkursu zauważyli, że dzięki realizacji tego zadania uzyskano nie tylko obiekt o wskaźnikach energetycznych obowiązujących w 2021 roku, lecz również odrestaurowano kamienicę, będącą wizytówką pierzei ulic Wojska Polskiego i Polowej. Generalnym wykonawcą tego zadania była firma „KONS” sp. z o.o. z Białegostoku.

Łomża. Zabytkowa kamienica przy zbiegu ulic Wojska Polskiego...

Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury nagrodzona została w kategorii „Rozbudowa i modernizacja obiektów o kubaturze do 20 tys. m3”. Kapituła konkursu zwróciła uwagę, że w wyniku prac budowlanych, rewaloryzacyjnych i konserwatorskich, zabytkowy budynek został poddany przebudowie i modernizacji wraz ze zmianą funkcji na usługową. Doceniono także wyposażenie obiektu, pozwalające na organizację szeregu wydarzeń, od koncertów, po wystawianie sztuk teatralnych, prezentacji multimedialnych i małych form kinowych. Generalnym wykonawcą tej inwestycji była firma MK-BUD Firma Budowlana – Handel Mariusz Kosiński z Białegostoku.

Łomża. Hala Kultury przy Starym Rynku już gotowa. Jej wnętrz...

Przewodnicząca Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Białymstoku Nina Szklennik podkreśla, że pięknie i solidnie wykonane obiekty budowlane są uhonorowaniem pracy i współdziałania wielu ludzi: inwestorów, projektantów, wykonawców i producentów materiałów budowlanych.

– Nagrodzone obiekty to nie tylko piękne ślady pozostawione w kształtowanej przestrzeni, to również rekomendacja myśli projektantów i firm wykonawczych realizujących inwestycje na terenie Podlasia – mówi przewodnicząca Nina Szklennik.

Zgłoszone do konkursu obiekty budowlane oceniał dziewięcioosobowy zespół zapoznając się z dokumentacją, opiniami użytkowników oraz dokonując wizytacji poszczególnych inwestycji.

– W opinii Sądu Konkursowego nagrodzone budowle spełniają stawiane im wymagania i charakteryzują się nowoczesnymi i bezpiecznymi rozwiązaniami technicznymi, technologicznymi i organizacyjnymi oraz wyróżniają się jakością wykonania i tym samym promują zgłoszone obiekty i wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – informuje przewodniczący Sądu Konkursowego dr hab. inż. Jerzy Obolewicz.

Wręczenie nagród odbyło się we wtorek 26 października 2021 r. w Auli im. Profesora Andrzeja Królikowskiego Politechniki Białostockiej podczas Gali laureatów Konkursu „Budowa Roku 2019-2020 w regionie północno-wschodnim” oraz Gali Laureatów Konkursu „Najlepsze Prace Dyplomowe Absolwentów Studiów Wyższych Kierunku Budownictwo”. Miasto Łomża na wydarzeniu reprezentował Lech Dobrowolski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży.

Współorganizatorami konkursu były: Podlaski Urząd Wojewódzki, Politechnika Białostocka, Urząd Miejski w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Urząd Dozoru Technicznego.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie