MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy chcą małej gastronomii w Parku Jana Pawła II

Jba
Prawie 700 ankiet dotyczących zagospodarowania działki w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma wypełnili mieszkańcy Łomży podczas pikniku militarnego „Wojsko na swojsko". Zdecydowana większość osób opowiedziała się za lokalizacją w tym miejscu punktów małej gastronomii.

- Bardzo mnie cieszą wyniki, które potwierdzają, że miejsce z małą gastronomią w tym parku jest potrzebne. Taka propozycja uatrakcyjnienia tego terenu spotkała się jak widać z dużą aprobatą – mówi zastępca prezydenta Andrzej Garlicki zapewniając, że samorząd dołoży wszelkich starań, aby planowana działalność nie stwarzała uciążliwości.

Badanie ankietowe dotyczyło zagospodarowania terenu 32-arowej działki przy ul. Prusa. Do zasobu miejskiego nieruchomość została zakupiona w ubiegłym roku. Władze miasta rozważają utworzenie na tym terenie dwóch lokali tymczasowych, które osobom przebywającym w parku oferowałyby m.in. lody, gofry, hot-dogi, zapiekanki i napoje.

Ogródki gastronomiczne w Parku Jana Pawła II? Miasto czeka n...

W ankiecie wzięło udział 697 osób (406 kobiet oraz 291 mężczyzn) z czego za utworzeniem punktów małej gastronomii opowiedziały się 594 osoby (85,22% ankietowanych). Przeciwne temu pomysłowi były 103 osoby (14,78% ankietowanych).

W badanej grupie znalazły się osoby w przedziale wiekowym:
- 10-19 lat – 58 osób (z czego 57 osób było za utworzeniem punktów małej gastronomii);
- 20-39 lat – 262 osoby (z czego 237 osób było za utworzeniem punktów małej gastronomii);
- 40-59 lat – 194 osoby (z czego 157 osób było za utworzeniem punktów małej gastronomii);
- 60 lat i więcej – 183 osoby (z czego 143 osoby były za utworzeniem punktów małej gastronomii).

W gronie ankietowanych znaleźli się mieszkańcy: osiedla przy Parku Jana Pawła II–Papieża Pielgrzyma - 289 osób (z czego 81,66% opowiedziało się za utworzeniem punktów małej gastronomii); innej części Łomży – 331 osób (z czego 87,01% opowiedziało się za utworzeniem punktów małej gastronomii); innej miejscowości lub miasta – 77 osób (z czego 90,91% opowiedziało się za utworzeniem punktów małej gastronomii).

Mieszkańcy, którzy byli przeciwni ulokowaniu w tym miejscu małej gastronomii proponowali, aby na wspomnianej nieruchomości powiększyć plac zabaw, zlokalizować tężnię, małą scenę, ławeczki, park linowy, zrealizować alejki między drzewami, miejsca rekreacji, pole do mini golf, zjeżdżalnie, pomnik Romana Dmowskiego, zrobić zadaszenie, lasek, zieleń lub pozostawić bez zmian.

Łomża. Mieszkańcy dwóch bloków przy Parku Jana Pawła II nie ...

Zrealizowana na przestrzeni lat infrastruktura w Parku Jana Pawła II powoduje, że stał się on miejscem rekreacji i odpoczynku. Przy wsparciu środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstały tam oświetlone i monitorowane alejki, pojawiły się drzewa, krzewy, byliny i łączka kwietna, wybudowana została toaleta publiczna. Jest też podświetlana fontanna dająca przyjemny chłód w upalne dni, skłaniająca do refleksji i zadumy aleja z wygrawerowanymi pielgrzymkami i myślami papieskim, a także dwa place do zabaw dla dzieci. Są też skupiska ławek umożliwiające spotkania w większym gronie seniorów lub młodzieży.

Łomża. Park Jana Pawła II -Papieża Pielgrzyma prawie gotowy...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto