Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Można już zgłaszać kandydatury do Nagrody Prezydenta Miasta Łomża za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
UM Łomża
Do 12 maja 2023 r. można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Łomża za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury. Ostateczną decyzję o przyznaniu Nagród podejmuje Prezydent Łomży, a o terminie i miejscu wręczenia Nagród wnioskodawcy i laureaci zostaną poinformowani stosownym zaproszeniem.

Do nagrody mogą być nominowani twórcy, animatorzy i popularyzatorzy kultury oraz osoby i podmioty zajmujące się ochroną kultury i dziedzictwa narodowego. Mogą to być osoby indywidualne, zespoły, grupy oraz inne podmioty. Nominaci powinni mieć związek z Łomżą poprzez np. miejsce zamieszkania, działalności a także poprzez łomżyńską tematykę czy też działania kulturalne promujące nasze miasto niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wnioski mogą składać dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, stowarzyszenia i fundacje prowadzące działalność kulturalną, lokalne uczelnie wyższe i szkoły artystyczne, związki zawodowe oraz grupy co najmniej 5 osób reprezentujących środowiska twórcze, dziennikarskie i inne zajmujące się popularyzacją kultury.

Komputerowo wypełniony i podpisany wniosek wraz z podpisanym oświadczeniem należy złożyć w zamkniętej kopercie w Wydziale Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Farna 1, pok. 5 do 12 maja 2023 r.

Wnioski, zgodnie z Regulaminem, zostaną rozpatrzone przez komisję powołaną przez Prezydenta Miasta Łomża. Ostateczną decyzję o przyznaniu Nagród podejmuje Prezydent Łomży, a o terminie i miejscu wręczenia Nagród wnioskodawcy i laureaci zostaną poinformowani stosownym zaproszeniem.

Czytaj też:Chciała sprzedać dziecięce krzesełko za 150 złotych, zamiast tego straciła 40 tysięcy. Ofiarą 42-latka z Łomży

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto