Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od wielu lat dbają o kulturę w mieście. Miasto postanowiło ich nagrodzić [zdjęcia]

JBa
Gala wręczenia nagród odbyła się tradycyjnie w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży
Gala wręczenia nagród odbyła się tradycyjnie w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży UM Łomża
Kapela „Miód na serce” oraz zespół pracowników Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży to laureaci Nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za 2019 rok. Gala odbyła się w Teatrze Lalki i Aktora.

Nagrody Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznawane są nieprzerwanie od 2005 r. Nominowani są twórcy, animatorzy, artyści oraz pracownicy łomżyńskich instytucji kultury. W 15 edycji konkursu zgłoszonych zostało 10 osób.

- To ludzie, którzy pracują z naszą młodzieżą oraz też sami tworzą. Dzisiaj również w sposób taki szczególny, uroczysty podziękowaliśmy wszystkim osobom, które w poprzednim roku działały na rzecz naszej, łomżyńskiej kultury – mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Nagroda w postaci statuetki w kształcie lotnika z drzwiczkami łomżyńskiej starówki oraz 16,5 tys. zł powędrowała do pracowników MDK-DŚT, którą nominował sam włodarz. MDK-DŚT w ubiegłym roku obchodziła 40-lecie swojej działalności. Od początku swojego istnienia jest otwarty na ludzi twórczych, uzdolnione dzieci i młodzież, świadomych i wymagających odbiorców kultury. Prowadzone są tam warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne, taneczne, czy filmowe oraz działalność wystawiennicza. Organizowane koncerty, spektakle, pokazy i wielkie imprezy interdyscyplinarne.

Czytaj też: Będzie więcej miejsc w żłobkach. Miasto chce utworzyć nową placówkę

- Bardzo się cieszę, że nasza codzienna praca została doceniona. Mam nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do jeszcze lepszej pracy w kolejnych latach – mówił kierownik MDK-DŚT Jacek Żukowski.

Kapela Miód na serce z kolei wykonuje muzykę inspirowaną autentyczną pieśnią i melodią Puszczy Zielonej. Grają w składzie typowym dla kapel kurpiowskich sprzed ponad stu lat i na charakterystycznych, lokalnie wykonanych instrumentach – skrzypcach wiejskich, basetli, bębnie obręczowym i barabanie. Oprócz statuetki kapela otrzymała 4,5 tys. zł.

- Gramy muzykę tradycyjną, może dzisiaj niepopularną, dlatego tym bardziej ta nagroda jest dla nas bardzo cenna. Chcemy pokazywać, że ta muzyka jest żywa - powiedziała Agnieszka Zielewicz, w zespole odpowiadająca za basy i wokal.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto