MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogródki gastronomiczne w Parku Jana Pawła II? Miasto czeka na opinie mieszkańcow

JBa
Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma to jedno z najładniejszych miejsc rekreacyjnych w mieście, z którego chętnie korzystają mieszkańcy. Znajdujące się tam liczne alejki z ławeczkami, ulokowane wśród różnorodnej roślinności, zachęcają do wypoczynku zarówno starszych, jak i młodszych. Miasto wychodzi z kolejną propozycją do mieszkańców - tym razem o zagospodarownaie parku w niewielkie ogórdki gastronomiczne.

Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważa, że Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma jest miejscem często i chętnie uczęszczanym przez mieszkańców.

– Rozpoczęta kilka lat temu rewitalizacja, mimo oporu części ówczesnych radnych, okazała się przedsięwzięciem niezwykle ważnym i potrzebnym, docenianym przez łomżyniaków i odwiedzających to miejsce turystów. Brakuje w tym rejonie małej gastronomii, stąd nasz pomysł, aby uruchomić w parku tego typu działalność –mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Zrealizowana na przestrzeni lat infrastruktura powoduje, że park stał się miejscem rekreacji i odpoczynku. Przy wsparciu środkami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstały tam oświetlone i monitorowane alejki, pojawiły się drzewa, krzewy, byliny i łączka kwietna, wybudowana została toaleta publiczna. Jest też podświetlana fontanna dająca przyjemny chłód w upalne dni, skłaniająca do refleksji i zadumy aleja z wygrawerowanymi pielgrzymkami i myślami papieskim, a także dwa place do zabaw dla dzieci. Są też skupiska ławek umożliwiające spotkania w większym gronie seniorów lub młodzieży. W tym samym stylu park jest rozwijany w kierunku ul. Bema. Ciesząc się, że mieszkańcy pozytywnie oceniają tę inwestycję i chętnie z niej korzystają, władze Łomży dostrzegają też oczekiwania w zakresie małej gastronomii, której w tym miejscu i najbliższej okolicy brakuje.

Łomża. Park Jana Pawła II -Papieża Pielgrzyma prawie gotowy...

W środku parku, od strony ulicy Prusa, znajduje się 32-arowa, dotychczas niezagospodarowana i nieuporządkowana prywatna działka, którą w ubiegłym roku, po długich zabiegach i negocjacjach, udało się zakupić do zasobu miejskiego.

– Proponujemy, aby właśnie w tym miejscu uzupełnić ofertę Parku Jana Pawła II o drobną gastronomię w lekkiej zabudowie, w której można byłoby zakupić i zjeść gofry, lody, pizzę czy zapiekanki, wypić kawę lub chłodny napój. Miejsce to chcemy wydzierżawić prywatnym przedsiębiorcom w przetargu na okres 3 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne lata – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki dodając, że mogłyby tam powstać dwa lokale o lekkiej konstrukcji, z ławeczkami, parasolami i miejscami rekreacji.

Teren ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie placów zabaw dla dzieci. Okalałaby go parkowa zieleń, zaś od strony bloków przy ul. Prusa zostałby oddzielony linią drzew.

Miasto chce zagospodarować hetarową działkę przy Parku Jana ...

Jeżeli pozwoliłaby sytuacja epidemiczna w kraju i związane z nią obostrzenia, to funkcje gastronomiczne na tym terenie mogłyby zostać uruchomione już na przełomie maja i czerwca br.

Pomysł na gastronomię do odpowiedź na docierające do magistratu sygnały od mieszkańców. Nim władze miasta przystąpią do realizacji tego pomysłu, chcą poznać na ten temat więcej opinii. Można je przesyłać do 15 marca br. na adres mailowy [email protected].

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży pięknieje w ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto