Poseł Stefan Krajewski chce być szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego

Jba
Udostępnij:
Podlaski poseł Stefan Krajewski stanie w szranki wyborcze o fotel prezesa PSL z Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem. Kandydaci o przywództwo w Polskim Stronnictwie Ludowym zawalczą w sobotę, 5 grudnia br.

Na zaplanowanym na sobotę kongresie PSL zostanie wybrany prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna. Aby wybory prezesa były zgodne z prawem, musi być dwóch kandydatów. Już wiadomo, że kontrkandydatem obecnego szefa będzie podlaski poseł Stefan Krajewski.

- Zgadzam się w wielu kwestiach i oceniam pozytywnie działanie Kosiniaka - Kamysza, natomiast jest kilka obszarów, na które mamy inne spojrzenie i chcę to przedstawić kongresowi. Delegaci zdecydują, którego kandydata poprą i kto będzie prezesem Stronnictwa - mówi poseł Stefan Krajewski.

I zaznacza, że z obecnym prezesem struktur PSL są rówieśnikami, więc nie ma między nimi różnic pokoleniowych. Jednak pochodzący z powiatu zambrowskiego poseł chce przedstawić spojrzenie mieszkańca obszarów wiejskich.

- To też spojrzenie mieszkańca woj. podlaskiego, bo chcę działać na rzecz regionu. Decyzja o tym, by wystartować to również otwarcie się na współpracę z różnymi środowiskami - dodaje poseł Krajewski.

Nie chce jednak zdradzać o jakie konkretnie obszary chodzi i czego dotyczą wspomniane różnice w poglądach, bo jak tłumaczy, ważny jest element zaskoczenia. Jego kontrkandydat stara się o reelekcję, a dotychczasowa działalność Kosiniaka - Kamysza jest pozytywnie odbierana, dlatego poseł Krajewski, nie chce oceniać swoich szans w tych wyborach.

- Przekonamy się w sobotę. Przypomnę tylko, że kiedy startowałem w wyborach struktur wojewódzkich, też takie pytania miałem. Do ostatniego dnia była mowa, że ówczesny prezes Baszko, nie ma kontrkandydata, który byłby w stanie wygrać. Zdaję sobie sprawę, że to jest kongres, który liczy ponad tysiąc delegatów z całej Polski, a prezes jest i rozpoznawalny i dobrze odbierany, tego w żaden sposób nie podważam - mówi poseł Krajewski.

Stefan Krajewski jest prezesem PSL w woj. podlaskim od 2016 roku. W 2019 roku został posłem. Należy do tzw. młodego pokolenia w Polskim Stronnictwie Ludowym.

Krajewski urodził się 8 czerwca 1981 roku w Zambrowie. Został absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. Z wykształcenia politolog, ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z zakresu wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 2004 w biurze powiatowym w Zambrowie, którym kierował w latach 2008–2011. Następnie do 2015 zajmował stanowisko dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Został przewodniczącym wojewódzkich struktur Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników.

W wyborach w 2010 został wybrany na radnego powiatu zambrowskiego; zdobył wówczas 284 głosy w okręgu obejmującym gminy Zambrów i Szumowo. Funkcję tę pełnił do 2014, kiedy to – otrzymując 6241 głosów – został radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego. 9 listopada 2015 został członkiem zarządu województwa podlaskiego. Stanowisko to zajmował do 11 grudnia 2018 r.

Poseł Stefan Krajewski chce deklaracji, że Łomża nie zostani...

4 października 2020 r, mieszkańcy zorganizowali nawet zgromadzenie, połączone z blokadą drogi.

Mieszkańcy nie chcą świateł, a rondo. Poseł Krajewski pisze ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie