Prezydent szuka wolontariuszy do pomocy przy opiniowaniu otwartych ofert konkursowych

Jba
lomza.pl
Udostępnij:
Magistrat czeka na chętnych gotowych zaangażować się w działalność komisji konkursowych. Poprzez opiniowanie ofert w otwartych konkursach ogłaszanych przez miasto w 2022 roku będą mieli możliwość aktywnego współdecydowania o tym, co dzieje się w Łomży. Kandydaci mają czas do 20 stycznia.

Prawo, by zgłosić kandydata na specjalnym formularzu mają organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariatu czyli: organizacje kościelne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne czy spółki oraz kluby sportowe, które działając na podst. ustawy o sporcie działają nie dla zysku.

Opiniowanie ofert dotyczy zakresów: profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz innych uzależnień, ochrony i promocji zdrowia, pomocy społecznej, sportu, turystyki i rekreacji, ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego, kultury i dziedzictwa narodowego, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej, aktywizacji i integracji osób starszych oraz działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wszystkie osoby zgłoszone, zostaną umieszone na liście kandydatów na członka komisji konkursowej do opiniowania ofert. Z tej listy włodarz będzie powoływał członków komisji konkursowych do poszczególnych otwartych konkursów ofert. Ze składu komisji konkursowej wyłączane będą jednak osoby, które wskazane są przez podmioty lub organizacje biorące udział w danym konkursie.

Komisje opiniują złożone oferty pod względem merytorycznym, a także opracowują propozycje podziałów środków finansowych.

Zgłoszenia kandydatów należy dokonywać na specjalnym formularzu zgłoszeniowym do 20 stycznia br. do Punktu Obsługo Interesantów UM w Łomży, wydziału Kultury albo mailem przesłać scan zgłoszenia na [email protected]

MOSiR zachęca do spędzenia ferii na sportowo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie