Ruszą kolejne inwestycje drogowe. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia w ruchu

Jba
Udostępnij:
Zakończyły się już roboty drogowe na ulicach Bursztynowej i Łącznej, na ulicach Pułaskiego, Strażackiej trwają prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego, pionowego oraz prace porządkowe. Obecnie rozpoczynają się tam powykonawcze odbiory końcowe. Cały czas prowadzone są inwestycje na innych drogach w mieście, w tym na odcinku ul. Wojska Polskiego, którego oddanie do użytku nastąpi jeszcze w tym roku. Ale magistrat już zapowiada kolejne remonty.

Zakres prac na ulicy Bursztynowej obejmował kompleksowe wykonanie struktury podziemnej: kanału deszczowego, sanitarnego, technologicznego, sieci wodociągowej, drenażu odwadniającego jezdnię, a także oświetlenia ulicznego i pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Jezdnia o łącznej długości pół kilometra wykonana została z kostki brukowej.

Wartość wykonanych prac wyniosła prawie 2 mln zł, z czego niespełna 1,4 mln zł pochodziło ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Realizacja tej inwestycji ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego lokalnej sieci drogowej, a także wpłynąć na atrakcyjności i dostępności terenów pod budownictwo mieszkaniowe.

Przebudowa ulic Pułaskiego i Strażackiej kosztowała prawie 4 mln zł, z czego ponad 2,6 mln zł pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych. W trakcie trwających pół roku robót powstały nowe nawierzchnie jezdni o długości 902 metrów, ścieżki rowerowe, chodniki, zjazdy na posesje. Wykonany został także kanał deszczowy, technologiczny oraz sieci kablowej linii oświetleniowej. Również w tym przypadku realizacja inwestycji ma przyczynić się do bezpieczeństwa i komfortu ruchu drogowego w tej części miasta oraz podniesienia atrakcyjności znajdujących się przy niej terenów.

Zakończyły się też prace na ulicy Łącznej. Wykonany został tam kanał sanitarny i przyłącza wodociągowe oraz nowa konstrukcja drogi z kostki brukowej. Koszt robót wyniósł 154 tys. zł i w całości pochodził z budżetu miasta.

Jeszcze około miesiąc będą trwały prace na 514 metrowym odcinku ul. Wojska Polskiego od ul. Polnej do ul. Piwnej. Zakres prac polega na sfrezowaniu nawierzchni bitumicznej, wykonaniu robót rozbiórkowych, wybudowaniu nowego kanału deszczowego, ułożeniu nowej nawierzchni z trzech warstw betonu asfaltowego, dostosowaniu wysokościowym zjazdów indywidualnych i montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dotychczas wykonane zostały one na jednym pasie jezdni, a od tego tygodnia drogowcy weszli na drugi. Koszt remontu oscyluje w granicach 5 mln zł z czego około 2,5 mln stanowi dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej.

Kolejny fragment ul. Wojska Polskiego będzie remontowany. Mi...

W trakcie realizacji są także dwuletnie inwestycje drogowe. Prowadzone są one na ulicach Jaworowej i Grabowej, przedłużeniu ul. Meblowej od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej oraz w rejonie ul. Księcia Stanisława.

W pierwszej połowie listopada rozpoczną się również roboty związane z przebudową ul. Kaliwody w Łomży (koszt to niecałe 300 tys zł. – z budżetu miasta). Również w listopadzie planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę na realizacje przebudowy ul. Jasnej i sięgacza ul. Wesołej. Zadanie potrwa 10 miesięcy od momentu podpisania umowy, koszt całego przedsięwzięcia wynosi około 2,7 mln z czego 60proc. stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny FDS).

Inwestycje w Łomży. Kończą się remonty ulic. Zobacz, które p...

Łomżyńskie inwestycje docenione w prestiżowym konkursie

UE- Zobacz, gdzie ceny poszły najbardziej w górę

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie