Sukcesy par z KTT "AKAT" z Łomży na turniejach tanecznych

Robert Orzechowski
W sobotę 4 grudnia 2010 r. w Augustowie odbył się XIV Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie”. W turnieju tym startowało 17 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

Łomżyńskie pary startowały w piętnastu kategoriach tanecznych rozgrywanych na turnieju i odniosły bardzo dobrze sukcesy, zajmując wiele czołowych miejsc finałowych.

- w kategorii 12-13 lat klasa C
III miejsce w tańcach standardowych i III miejsce w Tańcach Latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Adrianna Kiersztan

- w kategorii 14-15 lat klasa D
II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej C zdobyła para Bartosz Dzwonkowski i Malwina Bujak

- w kategorii pow. 15 lat klasa E
V miejsce zajęła para Zbigniew Dziekoński i Paulina Wilk

- w kategorii pow.15 lat klasa D
III miejsce zajęła para Tomasz Chrzanowski i Klaudia Cieśluk
IV miejsce zajęła para Jakub Trojanowski i Weronika Maciejewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa C
I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Daniel Kobyliński i Milena Kobylińska
III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i awans do wyższej klasy tanecznej B zdobyła para Łukasz Krupiński i Adrianna Łępicka

- w kategorii pow. 15 lat klasa B
III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Damian Ustaszewski i Amanda Darmetko

W niedzielę 5 grudnia 2010 r. w Olsztynku odbył się Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „o Puchar Burmistrza Olszynka”.

W turnieju tym startowało7 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Łomżyńskie pary trenowane przez Magdalenę i Jacka Baczewskich startowały w sześciu kategoriach tanecznych i wszystkie zakwalifikowały się do finału, odnosząc bardzo dobrze sukcesy i zajmując czołowe miejsca w swoich Kategoriach.

III miejsce zajęła para Bartosz Młodziankowski i Julia Stanisławska

I miejsce zajęła para Sebastian Strzemiński i Magdalena Kowalczyk

II miejsce zajęła para Przemysław Walczyk i Aleksandra Jackowska

- w kategorii 14-15 lat klasa B
II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Krzysztof Długozima i Klaudia Kukowska