Via Baltica. Obwodnica miasta i most znowu bez wykonawcy

Joanna Bajkiewicz
Joanna Bajkiewicz
Jba
Udostępnij:
W połowie grudnia ub. r. GDDKiA Oddział w Białymstoku wskazała ofertę Konsorcjum NDI jako najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie obwodnicy Łomży wraz z mostem na Narwi, ale w piątek, 21 stycznia br., swoją decyzję unieważniła.

- Powodem tej decyzji jest wycofanie się firmy z Kazachstanu, która udostępniała firmie swoje zasoby. Tutaj akurat chodziło o doświadczanie. Tym samym Konsorcjum NDI nie spełniało już warunków. Procedura przetargowa trwa dalej, będziemy następnych pytać, najpierw o przedłużenie czasu obowiązywania oferty - mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Białymstoku.

Chętnych nie brakowało, bo oferty złożyło 7 podmiotów i wszystkie propozycje mieściły się się w szacunkach GDDKiA (971,3 mln zł). Najdroższą propozycję przedstawiło konsorcjum firm PORR (lider), UNIBEP oraz BUDREX (partnerzy) - 795,19 mln zł.

To drugi przetarg na obwodnicę Łomży. Ma on wyłonić wykonawcę, który zrealizuje inwestycję po odstąpieniu GDDKiA od umowy z włoską firmą TOTO. Jego zadaniem będzie dokończenie projektowania oraz optymalizacja wykonanych wcześniej projektów wraz z wybudowaniem drogi ekspresowej S61, fragmentu drogi krajowej nr 64 oraz całej infrastruktury, mostu na Narwi. Wykonawca ma też uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i tym samym oddać do użytku obwodnicę Łomży. Prace projektowe oraz roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy od daty zawarcia umowy

Via Baltica. Jest wykonawca mostu i obwodnicy Łomży

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie