Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Jedwabne. Oczyszczalnia ścieków zostanie przebudowana. Łączny koszt inwestycji 8 603 850,00 zł

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Podpisanie umów, dzięki którym rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Jedwabnem.
Podpisanie umów, dzięki którym rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Jedwabnem. Gmina Jedwabne
W środę 20 grudnia burmistrz gminy Jedwabne Adam Niebrzydowski podpisał dwie umowy, dzięki którym zmodernizowana zostanie miejscowa oczyszczalnia ścieków. Obecna pochodzi z 1990 roku. Rozwój gminy sprawił, że dotychczasowa oczyszczalnia ścieków stała się przestarzała.

Wykonawcą inwestycji będzie Firma REMEX spółka z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Inspektorem nadzoru w drodze przetargu został Jacek Roszczyc prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PRZEDSIĘBIORSTWO NAUKOWO-TECHNICZNE GLOBAL TECHNICS Jacek Andrzej Roszczyc z siedzibą w miejscowości Bielsk Podlaski. Burmistrz Adam Niebrzydowski podkreśla, że inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców gminy. Stara oczyszczalnia pochodzi z 1990 roku.

Obecna oczyszczalnia najlepsze lata ma za sobą. Na początku lat 90. spełniała swoje zadanie, jednak w gminie przybyło mieszkańców. Rozbudowała się sieć kanalizacyjna. Do oczyszczalni trafia coraz więcej ścieków i niestety ten obecny system jest już niewydolny. Nie mieliśmy wyjścia. Musieliśmy zrobić wszystko, aby uzyskać dofinansowanie i przebudować oczyszczalnię - mówi burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

Inwestycja jest jednym z priorytetów jeśli chodzi o inwestycje w gminie na najbliższy czas.

Projekt zakłada przede wszystkim zwiększenie mocy przerobowych. Obecnie są kolejki, jeśli chodzi o dostarczanie ścieków płynnych zwłaszcza z gospodarstw, które nie mają sieci tylko dowożą ścieki beczkami asenizacyjnymi. Jest duża kolejka - informuje burmistrz.

Roboty jeżeli pozwoli na to pogoda mają rozpocząć się jak najszybciej.

Jak wszystko pójdzie dobrze, to inwestycja powinna być gotowa w październiku przyszłego roku - informuje burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 8 603 850,00 zł. Wysokość dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 7 999 900,00 zł oraz 603 950,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zobacz też:Citroen wbił się w przydrożne barierki. Groźny wypadek nad ranem w Łomży, kierowca trafił do szpitala

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto