Łomża. Filharmonia zaprasza na galę sylwestrową

JBa
filharmonia.lomza.pl
Udostępnij:
Z powodu sytuacji epidemiologicznej miasto nie organizuje sylwestrowej zabawy. Ale w swoje progi mieszkańców Łomży zaprasza Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego. W piątek, 31 grudnia zaplanowali aż dwa koncerty.

Jako soliści wystąpią znakomici śpiewacy: sopran koloraturowy Marta Mazanek-Matuszewska oraz tenor Krzysztof Zimny, a towarzyszyć im będzie orkiestra łomżyńskiej filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W programie najsłynniejsze arie i duety operowe i operetkowe.

Do wyboru są dwie godziny. Pierwsza gala sylwestrowa na 17, a druga na 19:30. Bilety w cenie od 20 do 100 złotych można nabyć na stronie Filharmonii.

Marta Mazanek-Matuszewska to śpiewaczka, która studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. dr hab. Anny Jeremus Lewandowskiej. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych m. in. Nagrody dla najmłodszej finalistki Konkursu im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy, czy III Nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. W ubiegłym roku wystąpiła jako solistka na koncercie kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza wraz z orkiestrą i chórem Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna. Niedługo po tym, wystąpiła wraz z wybitnym wirtuozem skrzypiec Arturem Banaszkiewiczem na koncercie "Karnawałowy Duet" w Filharmonii Kameralnej w Łomży. Parokrotnie zapraszana była na Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica. W roku bieżącym, reprezentowała uczelnię na Ogólnopolskim Turnieju Akademii Muzycznych w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wykonała również solowy recital na koncercie "Bel Canto" w Zamościu wraz z najstarszą w Polsce Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją maestro Aleksandra Grefa.
Przez dwa lata uczęszczała do Studium Teatralno Aktorskiego STA w Poznaniu.

Krzysztof Zimny to tenor, solista Opery Nova w Bydgoszczy, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu dra Adama Zdunikowskiego. Zadebiutował na scenie występując w roli Oebala, w studenckim spektaklu Apollo i Hiacynt Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionym m. in. na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Ostrawie, w Czechach. Rok później wcielił się w postać Franka w operze Flis Stanisława Moniuszki. W roku 2017 wystąpił po raz pierwszy na deskach Opery Nova kreując postać Tamina z opery Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta pod muzycznym kierownictwem dyrektora Macieja Figasa. W czerwcu 2018 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wcielając się w postać Fentona w przedstawieniu Wesołe Kumoszki z Windsoru Otto Nicolaia. W roku 2019 wystąpił w Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas Wielkiej Gali Operowej PAPROCKI IN MEMORIAM. W roku 2020 wystąpił w roli Ernesta w przedstawieniu Don Pasquale G. Donizettiego w reżyserii Michała Znanieckiego zrealizowanym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W bydgoskiej Operze Nova występuje jako: Tamino w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta, Ferrando w Cosi fan tutte W. A. Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Damazy w Strasznym dworze S. Moniuszki, Alfred w Zemście nietoperza J. Straussa oraz Koloman Żupan w Hrabinie Maricy I. Kalmana. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz licznymi placówkami kultury w całej Polsce. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych, operetkowych i kameralnych. Jest laureatem II miejsca VI Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

"Łomżyńskie kolędowanie" dla Filipka [zdjęcia]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie