W Łomży rozegrano poierwszy mecz w świetle jupiterów

Robert Orzechowski
Urząd Masta w Łomży
Po raz pierwszy łomżyńscy kibice mieli możliwość obejrzenia piłkarskiego meczu przy sztucznym świetle. Piłkarze ŁKS 1926 Łomża wygrali z Młodą Legią Warszawa.

W towarzyskiej potyczce zmierzyły się jedenastki czwartoligowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego oraz występującej w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. Przy dwóch włączonych jupiterach w pierwszej połowie i wszystkich czterech w drugiej, lepsi okazali się zawodnicy ŁKS-u 1926, którzy wygrali 2:0, zdobywając obie bramki jeszcze przed przerwą.

Ze względu na trwającą modernizację stadionu mecz mogło obejrzeć tylko 950 osób, które zasiadły na trybunie od strony rzeki. W trakcie trwania meczu na trybunie krytej trwały próby obciążenia statycznego, a część zaproszonych gości miała możliwość zwiedzenia placu budowy stadionu.

Stadionowe oświetlenie zamontowane jest na czterech prawie 40-metrowych masztach. Na każdym z nich znajduje się 36 reflektorów, które zasilane są z dwóch agregatów prądotwórczych. Każdy ze stadionowych jupiterów w połowie zasilany jest z każdego z agregatów. Średnie zużycie ropy przez agregaty wynosi 50-56 litrów na godzinę.

Zatankowane do pełna pozwalają na oświetlanie stadionu w pełnej mocy przez około 5 godzin. W tym czasie świecą one z natężeniem 900-1000 luksów. Od momentu włączenia jupitera do pełnego jego rozgrzania potrzeba około 15 minut.

Po zakończeniu w połowie grudnia modernizacji, łomżyński stadion pomieści prawie 3600 widzów.

ŁKS 1926 Łomża - Młoda Legia Warszawa 2:0
Bramki: Jhonny Arteaga, Michał Chryszko

Źródło: Urząd Masta w Łomży

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!