MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja "Bezpieczna Autostrada" z prezentem dla Łomży [zdjęcia]

Jba
Automatyczny zewnętrzny defibrylator AED otrzymało miasto Łomża w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna Autostrada”. Z rąk przedstawicieli organizatorów wydarzenia, czyli Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi ,urządzenie odebrał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Zostanie ono zamontowane na terenie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego.

Ogólnopolska akcja „Bezpieczna Autostrada” odbyła się w niedzielę w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

– Wydawałoby się, że taką akcję robimy gdzieś daleko od autostrady, ale okazuje się, że wszyscy korzystamy z tych dróg, w związku z czym chcemy przygotować uczestników ruchu drogowego do bezpiecznej i spokojnej jazdy po autostradach. Ale poruszamy tu nie tylko kwestie dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego ale też sprawy obejmujące pierwszą pomoc jako tego elementu bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówił Tadeusz Zagajewski, prezes zarządu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.

W ramach akcji odbywają się prezentacje co robić, by ratować człowieka, jak zachować się w sytuacji pandemicznej, ale też przeprowadzany jest szereg badań dla kierowców, mających na celu zwiększanie bezpieczeństwo na drogach.

- To jest tylko otoczka tego, z czym przyjechaliśmy do Łomży. Wspólnie z Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przekazujemy automatycznych zewnętrzny defibrator, który będzie dostępny przez całą dobę dla wszystkich. Oby nie był wykorzystany, ale tych urządzeń nigdy za wiele, gdyż one naprawdę ratują życie – podkreślał Tadeusz Zagajewski.

W imieniu władz Łomży defibrylator odebrał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

- To co państwo robicie jest niezwykle cenne. Sprowadza się to tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Są to dwie kluczowe sprawy dla kierowców i uczestników ruchu drogowego – mówił Andrzej Garlicki dziękując za otrzymane urządzenie, które jest bezcenne w sytuacjach wymagających ratowania życia.

Zastępca prezydenta wziął również udział w prezentacji udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora.

Makijaż.- Anna Sass
Włosy - Sebastian Stański
Stylizacja - Monika Pruss
Biżuteria - Katarzyna Kowalewska - Jewellery by K8

Weronika Przestrzelska z Łomży szykuje się do gali Miss Pols...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto