Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Mieczysław Czerniawski podsumował rok swojej kadencji

Robert Orzechowski
Urząd Miasta w Łomży
Minął rok od ślubowania Mieczysława Czerniawskiego. Prezydent razem ze swoimi Zastępcami Mirosławą Kluczek i Beniaminem Doboszem, podzielił się refleksjami na temat swojej rocznej pracy na stanowisku Prezydenta Łomży.

-Zmienia się klimat, jeżeli chodzi o postrzeganie Urzędu Miejskiego, Prezydenta i Zastępców, jeżeli prawidłowo odbieram wasze sygnały, również te krytyczne. Zmieniają się relacje, w kierunku pozytywnym, między Prezydentem Łomży a władzami województwa podlaskiego, mam tu na myśli zarówno Urząd Marszałkowski jak i otoczenie Wojewody Podlaskiego, ale także relacje z Warszawą – mówił w sali konferencyjnej UM Mieczysław Czerniawski. Wskazał na lata swojej pracy w poselskich ławach i rozmowy z przedstawicielami rządu, podczas których proponował dobre rozwiązania dla Łomży.

Mieczysław Czerniawski zapewnił o swoich otwartych relacach z Radą Miejsą. -Podczas ślubowania podkreślałem, i teraz to powtarzam, że moją koalicją w mieście Łomży jest cała Rada Miejska. Nie zabiegałem przez ten rok, aby w sposób sztuczny tworzyć koalicję, nie mam więc żadnego hamulca, żadnej obroży na szyi, która zmuszałaby mnie do określonych działań. Muszę rozmawiać ze wszystkimi opcjami politycznymi – mówił Prezydent.

-Czy spełniłem swoje nadzieje i nadzieje mieszkańców? Na pewno nie. Jestem człowiekiem konkretnych, szybkich działań, a napotkałem opór prawny i ludzki – mówił Mieczysław Czerniawski. Zapewnił, że najważniejszy w pracy urzędnika jest szacunek do petenta. -Urząd musi służyć obywatelom miasta, nie rozumieli tego wszyscy pracownicy, z kilkoma z nich się pożegnałem – mówił Prezydent Łomży.

Zobacz też

Dania wigilijne

Dania świąteczne

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski wymienił kilka ważnych działań podjętych przez Urząd Miejski w mijającym roku. Zaliczył do nich m.in.:
-uporządkowanie i wprowadzenie przejrzystej polityki w zakresie gospodarowania nieruchomościami i gruntami miejskimi, zwiększenie dostępności do terenów pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne;
-porządkowanie scaleń, tak by były one jak najbardziej bezstronne i bezkonfliktowe;
-pozyskanie większego dofinansowania ze środków UE na inwestycje realizowane w Łomży oraz działania zmierzające do pozyskania kolejnych środków zewnętrznych;
-opracowanie Programu Budowy Ulic, porządkującego kwestię budowy dróg gruntowych w mieście oraz rozpoczęcie opracowywania Programu Remontów Ulic, porządkującego remonty nawierzchni już istniejących ulic w mieście;
-podjęcie działań zmierzających do utworzenia w Łomży podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej;
-podjęcie działań zmierzających do uporządkowania terenu targowiska miejskiego, dworca PKS, starego miasta oraz do budowy bloku komunalnego.

Źródło: Urząd Miasta w Łomży, Anna Sobocinska

Zobacz też

Dania wigilijne

Dania świąteczne

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto