Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital Wojewódzki w Łomży otwiera nową poradnię. Zaprasza na wykłady inaugurujące

Jba
W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży działalność rozpoczyna Poradnia Kardiologii Inwazyjnej. Powstała ona w ramach istniejącej już Poradni Kardiologicznej. Jej oficjalną działalność zainaugurują wykłady, które odbędą się w czwartek, 17 lutego br. Tematem przewodnim spotkania będzie zapobieganie udarom mózgu.

- Oddział Kardiologii stale rozwija swoje możliwości, personel podnosi kwalifikacje, wprowadza nowe procedury i organizuje szkolenia. Tym razem kierownictwo oddziału zaprosiło pana prof. Adama Kobayashi. To wielki zaszczyt, że tak znakomity specjalista przyjął zaproszenie - przekazuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji w łomżyńskim szpitalu.

I zaprasza na spotkanie, które zaplanowano w czwartek, 17 lutego, godz. 12.00-13.15 na sali wykładowej w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Profesor Adam Kobayashi przybliży temat znaczenia zabiegów kardiologii małoinwazyjnej w profilaktyce udarów mózgu i wraz z doktorem Sławomirem Gołębiewskim przedstawi nowoczesne metody leczenia oraz szeroko rozumianego zapobiegania udarom mózgu.

Szpital Wojewódzki w Łomży. Kardiologia czeka na pacjentów

Dr Anna Lewczuk, Koordynator Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej w łomżyńskiej placówce podkreśla, że choroby układu sercowo-naczyniowego to nadal jedna z głównych przyczyn zgonów
w Europie, stąd efektywne leczenie pacjentów poza nowoczesnym leczeniem farmakologicznym wymaga niejednokrotnie zastosowania innowacyjnych technik inwazyjnych.

- Naszą dewizą jest niesienie pomocy na najwyższym poziomie, dlatego Oddział Kardiologii w Łomży stale poszerza zakres świadczonych usług medycznych, prężnie rozwija się kardiologia interwencyjna. Od lipca ub. r. w Łomży zamykamy ASD typu 2 i PFO w profilaktyce wtórnej epizodów niedokrwiennych OUN. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej (ASD) stanowi drugą co do częstości wadę wrodzoną serca, a drożny otwór owalny (PFO) występuje nawet u 20 proc. dorosłych pacjentów. Pomimo różnej etiologii i znaczenia klinicznego obu przecieków, sposób leczenia technikami małoinwazyjnymi jest podobny - mówi dr Lewczuk.

I wyjaśnia, że zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka (LAAC) ma na celu zmniejszenie ryzyka udaru mózgu poprzez eliminację potencjalnego źródła zatorowości.

- Przeznaczony jest dla pacjentów z niezastawkowym migotaniem przedsionków, czynnikami ryzyka udaru mózgu oraz przeciwwskazaniami do przewlekłej doustnej antykoagulacji - dodaje Dr Anna Lewczuk.

zdjęcie ilustracyjne

Kolejny sukces kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

Łomża. Poradnia Diabetologiczna wznawia działalność

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto