MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wykonawcy są zainteresowani realizacją zadań, ale chcą więcej pieniędzy, niż planowało miasto

JBa
Propozycje firm przekraczają kwoty zaplanowane przez władze
Propozycje firm przekraczają kwoty zaplanowane przez władze JBa
Miasto otworzyło oferty przetargowe na dworzec, salę gimnastyczną oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Wszystkie propozycje firm przekraczają możliwości finansowe miasta.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży nie może doczekać się inwestycji. Po ponad 10 latach ma mieć bowiem salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Wyczekiwany obiekt sportowy ma być gotowy do końca października 2020 roku, a wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliretanową o powierzchni 800 mkw.- jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że to nie będzie takie proste. Wszystkie oferty przetargowe przekraczają kwoty, które chce przeznaczyć na ten cel magistrat.

Miasto poinformowało, że na salę chce przeznaczyć 6 mln zł. Zadania gotowe są podjąć się dwie firmy. Spółka JL z Piątnicy Podmuchowej, która zaproponowała kwotę przekraczającą 7 mln zł oraz białostocka firma MERX, której oferta jest jeszcze droższą ofertę, bo opiewające na kwotę prawie 10,8 mln zł.

Czytaj też: Szkoła będzie miała halę gimanstyczną i boisko

Do przetargu na budowę boiska z kolei stanęły trzy firmy. Miasto na to zadanie ma 600 tys. zł. Najtańsza propozycja przekracza tę kwotę o ponad 122 tys. zł i jest to oferta firmy Cemplexe Sportif z Tłuszcza. Jeszcze więcej, bo o ponad 135 tys. zł więcej, niż planował ratusz, za budowę wielofunkcyjnego boiska chce TORAKOL z Koszczał. Najdroższą ofertę przedstawiła firma AK Sport z Okuniewa. Ich cena przekracza możliwości miasta o 180 tys. zł .

Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie miasto. Czy będzie próbowało wygospodarować w miejskim budżecie dodatkowe 1,1 mln zł, czy nieważni przetarg i ogłosi kolejny.

Nowe centrum przesiadkowo - komunikacyjne z kolei miało być gotowe w lipcu tego roku. Pierwotnie planowano wyłonić jednego wykonawcę na całość prac, jednak z uwagi na wysokość ofert w przetargach zdecydowano się zadanie podzielić na mniejsze elementy według klucza branżowego. Ale i to nie pomogło. Miasto kolejny raz próbuje znaleźć wykonawcę konstrukcji stalowej budynku dworca oraz peronów wraz z ich szklanym zadaszeniem. Choć zwiększono środki na tę inwestycję do kwoty 4,2 mln zł, propozycje wciąż przekraczają oczekiwania miasta.

Czytaj też: Ruszyła częściowa rozbiórka budynków dworca PKS w Łomży

W ostatnim postępowaniu przetargowym wpłynęły trzy oferty. Do najtańszej władzom Łomży wciąż brakuje 1,8 mln zł. Przedsiębiorstwo DOM-GAZ z Częstochowy gotowe jest wykonać zadanie za niespełna 6 mln zł. Jeszcze więcej chce spółka Rodex z Kolonii Koplany, bo prawie 6,3 mln zł. Najdroższa propozycja, firmy AM-FOR z Włocławka wynosi aż 8,47 mln zł.

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto