Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dokumentacja projektowa powstała, ale realizacji zabrakło

Joanna Bajkiewicz
Joanna Bajkiewicz
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com
Od 30 lat stajnia w Kisielnicy się nie zmienia, nie ma żadnych remontów, nie rozwija się - żali się czytelnik.

Wspomina o projekcie modernizacji i rozbudowy Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy, który jest placówką Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od 1989 roku działa na rzecz poprawy stanu zdrowia najmłodszych mieszkańców regionu, poprzez hipoterapię, czyli wykorzystanie koni w rehabilitacji dzieci i młodzieży.

W 2017 roku łomżyński szpital uzyskał dotację celową z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie prawie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji przetargowej. Miał to być pierwszy krok do modernizacji ośrodka. Szpital miał stworzyć tę dokumentację w ciągu roku, zaś w dwóch kolejnych inwestycja miała zostać zrealizowana.

W planach była między innymi budowa krytej ujeżdżalni oraz remont istniejącego budynku, a także rozszerzenie działalności ośrodka o organizację zawodów sportowych i organizację imprez. Realizację zakładano podzielić na dwa etapy. Pierwszy miał obejmować budowę krytej ujeżdżalni wraz z niezbędnymi pomieszczeniami: przebieralnią dla pacjentów, pomieszczeniami socjalnymi dla pracowników, pomieszczeniami węzłów sanitarnych, pokojem wypoczynkowym dla pacjentów, stołówką oraz magazynem. Ponadto planowano wykonanie instalacji potrzebnych do funkcjonowania krytej ujeżdżalni, instalacje OZE oraz podczyszczalnia ścieków. Drugi etap z kolei miał obejmować kapitalny remont istniejącego budynku, XIX- sto wiecznego spichlerza.

- Projekt wykonany jest bardzo nowocześnie, standardy z wyższej półki, w województwie podlaskim nie ma takiego ośrodka, którym mógłby się zostać ośrodek rehabilitacji w Kisielnicy - zauważa czytelnik.

I nie ukrywa oburzenia, że choć tyle się o remoncie mówiło przy przekazaniu środków na powstanie dokumentacji, minęło pięć lat, a na terenie ośrodka w Kisielnicy nie dzieje się nic.

- Czy to już koniec ośrodka i przy tym pomocy dla dzieci potrzebujących hipoterapii? Skąd przeciwności przed rozpoczęciem remontu? - pyta czytelnik.

- Otrzymaliśmy środki na opracowanie dokumentacji modernizacji ośrodka. I taka dokumentacja została sporządzona, jednak nie udało się pozyskać pieniędzy na realizację inwestycji - wyjaśnia Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Zarządzania Jakością i Akredytacji w łomżyńskim szpitalu.

Koordynatorem Oddziału Dziecięcego została dr Marta Kuźmicz, specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.

Po dwóch latach Oddział Dziecięcy w Łomży wrócił do normalne...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto