Nieużytkowane auta służby więziennej będą służyć innym [zdjęcia]

JBa
Mikrobus Zakłądu Karnego w Czerwobym Borze trafił do Fundacji Kapucyńskiej, zaś Peugeot Boxer 330 darował Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Karny w Przytułach Starych. Nabytki zostały przekazane na ręce nowych właścicieli w środę, 21 kwietnia.

Oficjalne przekazanie samochodu Peugeot Boxer 330 odbyło się na placu, przed siedzibą MPGKiM w Łomży. W uroczystym przejęciu pojazdu udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Mariuszem Chrzanowski na czele, a także Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych płk Włodzimierz Nowak, poseł na Sejm RP Aleksandra Szczudło oraz dyrektor MPGKiM Bernadeta Krynicka.

Peugeot Boxer 330 to pojazd specjalny Służby Więziennej, wyprodukowany w 2008 roku, o przebiegu ponad 212 tys. km i pojemności silnika 2198 cm3. Będzie wykorzystywany w codziennej pracy łomżyńskiego przedsiębiorstwa. - Z uwagi na ogrom zadań, jakie mamy na co dzień do wykonania, dodatkowy pojazd na pewno bardzo się przyda – mówi dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży Bernadeta Krynicka.- Będzie to tak zwana "brygadówka", wykorzystywana przez Zakład Dróg i Zieleni do przewozu pracowników i sprzętu.

Miasto Łomża wystąpiło do Zakładu Karnego w Przytułach Starych o dokonanie darowizny pojazdu w połowie marca br., na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania składnikami majątku Skarbu Państwa, w który wyposażone są jednostki budżetowe.

- Zależy nam na tym, aby wspierać nasze przedsiębiorstwa. Samochód będzie wykorzystywany do pracy przy zieleńcach, remontach dróg i chodników, którymi poruszają się na co dzień mieszkańcy naszego miasta – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dziękując jednocześnie kierownictwu zakładu za przekazany dar.

- To doskonały przykład dobrej współpracy samorządu miasta z formacją podległą Ministerstwu Sprawiedliwości, jaką jest służba więzienna – twierdzi poseł na Sejm RP Aleksandra Szczudło, która była inicjatorką tego przedsięwzięcia i dodaje, że skorzystają na nim przede wszystkim mieszkańcy Łomży.

W latach 2017- 2020 w ramach programu modernizacji Służby Więziennej jednostki penitencjarne otrzymały środki przeznaczone na ich wyposażenie.

- Przeznaczono je między innymi na nowe jednostki broni, najlepszej klasy kamizelki taktyczne oraz sprzęt elektroniczny. Wymieniono również auta służące do przewozu osób i przedmiotów. Dzięki temu dzisiaj mogliśmy przekazać auto w dobrym stanie, które dotychczas z powodzeniem służyło nam w codziennej pracy – wyjaśnia Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych płk Włodzimierz Nowak.

Tego samego dnia dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski przekazał braciom z Fundacji Kapucyńskiej wycofany z użytkowania mikrobus Renault Master.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego to organizacja non-profit z siedziba w Warszawie, która powstała w 2010r. z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów i wolontariuszy. W centrum zainteresowania fundacji stoi przede wszystkim troska o drugiego człowieka, szczególnie wykluczone społecznie osoby bezdomne. W oddanym do użytku w 2018r nowoczesnym budynku fundacji codziennie z pomocy korzysta do 300 osób, a bracia i wolontariusze wydają dziennie 600 i więcej posiłków.

Właśnie tej organizacji dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski postanowił przekazać wycofany z użytkowania mikrobus Renault Master. Podczas skromnej uroczystości akt przekazania wręczyła braciom posłanka Aleksandra Szczudło. Należy dodać, że już w minionym roku Służba Więzienna z Czerwonego Boru wsparła fundację uszytymi przez więźniów maseczkami. Skala i zakres pomocy jaką niesie bezdomnym fundacja każdego dnia najlepiej świadczy o trafności decyzji.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie